پرونده آزار جنسی بچه ها ناشنوا ، 87 سال زندان برای دو کشیش آرژانتینی

به گزارش یزد بلاگ، دادگاهی در سرزمین مادری پاپ فرانسیس دو کشیش کلیسای کاتولیک را به اتهام دست داشتن در بیش از 20 مورد آزار و سوءاستفاده جنسی از بچه ها یک مدرسه ناشنوایان به 45 و 42 سال زندان محکوم کرد.

پرونده آزار جنسی بچه ها ناشنوا ، 87 سال زندان برای دو کشیش آرژانتینی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای پی، پرونده سوءاستفاده جنسی از بچه ها یک مدرسه ویژه بچه های ناشنوا در شهر مندوزا، لرزه بر اندام کلیسای کاتولیک آرژانتین (سرزمین مادری رهبر کاتولیک های دنیا) انداخت. دادگاه مندوزا برای نیکولا کورادی 42 سال و برای هوراسیو کورباچو 45 سال زندان برید. این پرونده مربوط به موسسه آنتونیو پروولو ویژه بچه ها ناشنوا در منطقه ای در شمال غربی آرژانتین بود.

کورادی 83 ساله و ایتالیایی و کورباچو 59 ساله و آرژانتینی در 2016 بازداشت شده بودند. دیگر متهم این پرونده آزار جنسی آرماندو گومز، باغبان موسسه است که به 18 سال زندان محکوم شد. این حکم ها قطعی نیست و محکومان می توانند درخواست تجدید نظر بدهند. بیش از 20 مورد آزار جنسی از جمله تجاوز بین سال های 2005 تا 2016 اتفاق افتاده و درهای مدرسه از زمان دستگیر شدن متهمان بسته شده است.

پس از انتشار خبر محکوم شدن دو کشیش و باغبان مدرسه، بسیاری از قربانیان و دانش آموزان بیرون دادگاه شهر مندوزا جمع شدند و به شیوه خود شادی و از دادستان ها تشکر کردند. افشای پرونده تجاوز در مدرسه ناشنوایان جامعه آرژانتین را در بهت فروبرد. به ویژه آنکه کورادی پیشتر برای یک اتهام مشابه در مدرسه موسسه آنتونیو پروولو در ورونا در ایتالیا هم متهم شده اما هرگز تحت پیگرد قانونی قرار نگرفته بود.

واتیکان هم از موضوع سوءاستفاده جنسی کشیش کهنسال خود مطلع بود اما او را از حضور در مناصب کلیسای کاتولیک ایتالیا محروم نکرد. پاپ فرانسیس هم هرگز درباره این پرونده اظهار نظر نکرد و البته واتیکان در 2017 دو کشیش آرژانتینی را برای آنالیز موضوع و ابعاد مختلف پرونده به آرژانتین فرستاد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 152

به "پرونده آزار جنسی بچه ها ناشنوا ، 87 سال زندان برای دو کشیش آرژانتینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده آزار جنسی بچه ها ناشنوا ، 87 سال زندان برای دو کشیش آرژانتینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید