ویروس کرونا؛ آیا می توان در فضای باز ورزش کرد؟

به گزارش یزد بلاگ، شیوع کرونا در جهان باعث شده تا تمام کشورها خودقرنطینگی نمایند در کنار این مورد، عدم تحرک و فعالیت بدنی نیز مسئله ای دیگر به حساب می آید.

ویروس کرونا؛ آیا می توان در فضای باز ورزش کرد؟

به گزارش خبرنگار ویروس کرونا در حال حاضر سراسر جهان را فرا گرفته و بزرگترین بحران پس از جنگ جهانی دوم نام گرفته است. این ویروس که به کووید 19 نامگذاری شده، تمام جهان را به تعطیلی کشانده است. مدارس و دانشگاه ها و 90 درصد سازمان ها و حتی ناسا تقریبا تمام فعالیت های خود را متوقف نموده اند.

وزارت بهداشت و کادر درمانی که در شرایط کنونی در خط مقدم دفاع از جان مردم در برابر این دشمن کوچک، اما پرقدرت قرار دارند، ضمن کوشش برای حراست از جان بیماران، از افراد تقاضا دارند که با حضور در خانه و قرنطینه خود، زنجیره انتقال و شیوع این بیماری را قطع نمایند.

: راه چاره هایی برای افزایش بهره وری دورکاری در روزهای شیوع کرونا

برای اینکه افراد در خانه دچار کسالت نشوند، راه چاره هایی به آن ها پیشنهاد شده است از جمله ورزش کردن که علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی و انرژی، به حفظ سلامتی و پرهیز از اضافه وزن یاری می نماید. اما سوالی که برای بیشتر افراد در این زمینه پیش می آید این است که در دوران قرنطینه می توان در فضای باز به انجام ورزش های هوازی پرداخت و آیا خارج از خانه امن است؟.

به گفته متخصصان خروج از منزل برای دریافت هوای تازه و ورزش کردن مانعی ندارد، چه بسا دریافت هوای پاک و فعالیت های بدنی برای ذهن و بدن در این دوران که هنوز تعیین نیست تا چه زمان ادامه خواهد داشت، مهم است. اما این در شرایطی توصیه می گردد که فرد خود را در معرض تجمع و مکان های پرتردد قرار ندهد.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 822

به "ویروس کرونا؛ آیا می توان در فضای باز ورزش کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ آیا می توان در فضای باز ورزش کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید