واکسن مدرنا برای زنان باردار استفاده نشود

به گزارش یزد بلاگ، دلیلی ندارد که فکر کنیم ممکن است در دوران بارداری با استفاده از واکسن مدرنا مسئله ای ایجاد شود، تنها داریم می گوییم که در این باره و در حال حاضر داده های اطلاعاتی نداریم.

واکسن مدرنا برای زنان باردار استفاده نشود

واکسن مدرنا در مقابل انواع جدید ویروس کرونا که در بریتانیا و آفریقای جنوبی ظهور کرد، موثر خواهد بود

سازمان بهداشت جهانی گفت که دو دز واکسن کووید ساخت شرکت مدرنا ممکن است با فاصله شش هفته به افراد تزریق شود.

گروه کارشناسان مشاور راهبردی سازمان بهداشت جهانی درباره مصونیت که به گروه سیج معروف است، پیشنهاد کرد که دو دز واکسن مدرنا با فاصله 28 روزه تزریق شود، اما گفت که این فاصله می تواند در شرایط استثنائی دو هفته دیگر نیز به تعویق بیفتد.

الخاندرو کراویوتو، مدیر این گروه در جلسه ای در این باره در ژنو گفت: پیشنهاد اصلی برای استفاده از این واکسن این است که براساس شرایط موجود، پیشنهاد می کنیم که این واکسن در دز های 100 میکروگرمی یا نیم میلی لیتری و با فاصله 28 روزه تزریق شود.

او که از مکزیک در این جلسه شرکت داشت، گفت: این وقفه ممکن است تا 42 روز افزایش یابد، اما شواهد ما فراتر از این مدت نمی رود.

گروه سیج، همچنین پیشنهاد کرد که واکسن مدرنا در مورد زنان باردار استفاده نشود، مگر آن که جزو کادر بهداشت و درمان باشند و یا در شرایطی باشند که در خطر قرار گرفته اند. کیت اوبرایان، مدیر سازمان بهداشت جهانی در بخش ایمنی گفت که این تنها به دلیل نیاز به دوره های آزمایش بالینی واکسن بر زنان باردار است.

چاو گفت: دلیلی ندارد که فکر کنیم ممکن است در دوران بارداری مسئله ای ایجاد شود، تنها داریم می گوییم که در این باره و در حال حاضر داده های اطلاعاتی نداریم. اوبرایان اضافه کرد که سازمان بهداشت جهانی برای فهرست استفاده اضطراری که امکان توزیع سریع تر آن را می دهد با مدرنا با حداکثر سرعت همکاری می کند.

این نهاد مستقر در ژنو که در زمینه بهداشت و درمان فعالیت دارد، تا به امروز تنها به یک واکسن کووید، یعنی واکسن تولیدی فایزر و بیونتک، مجوز استفاده در شرایط اضطراری داده است. روز دوشنبه، مدرنا گفت که به اعتقاد این شرکت واکسن مدرنا در مقابل انواع جدید ویروس کرونا که در بریتانیا و آفریقای جنوبی ظهور کرد، موثر خواهد بود.

این شرکت گفت که هیچ کاهشی در واکنش پادتن علیه نوعی از ویروس که در بریتانیا کشف شد مشاهده نکرده است و در مورد نوعی از آن که در آفریقای جنوبی کشف شد، شاهد کاهش واکنش پادتن بوده، اما هنوز معتقد است که زدن دو مرحله ای واکسن، مصونیت ایجاد خواهد کرد.

منبع: ایندیپندنت

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: فرادید
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3321

به "واکسن مدرنا برای زنان باردار استفاده نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن مدرنا برای زنان باردار استفاده نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید