واشنگتن: آماده مذاکره با پکن و مسکو درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید هستیم

به گزارش یزد بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که این کشور آماده مذاکره با روسیه و چین درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید است.

واشنگتن: آماده مذاکره با پکن و مسکو درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت در صورتی که پکن و مسکو معیارهای آمریکا را رعایت کنند، واشنگتن آماده مشارکت در مذاکره تسلیحاتی با این دو کشور است.

وی که با خبرگزاری تاس روسیه مصاحبه می کرد، اضافه کرد: رئیس جمهور به ما دستور داده تا گسترده تر از پیمان استارت جدید فکر کنیم که شامل چین و روسیه در گام بعدی ما باشد. ما آماده مذاکره با روسیه و چین درباره کنترل تسلیحات هستیم تا به معیارهایمان برسیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اضافه کرد: دولت در حال ارزیابی احتمال توسعه پیمان استارت جدید بوده تا تهدیداتی که امروز با آن روبرو هستیم و تغییر فضای امنیتی و اعلام روسیه مبنی بر هیچگونه پیش شرط برای توسعه آن را در نظر بگیریم.

یکی دیگر از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا نیز گفته واشنگتن پیشتر از پکن دعوت رسمی کرده تا وارد مذاکرات راهبری درباره موضوعات امنیتی شود این در حالی است که دور اخیر رایزنی ها با روسیه درباره این موضوع در ماه ژانویه (دی ماه) برگزار شده بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: آمریکا آخرین دور دیدار خود درباره گفت وگوی امنیتی راهبردی را در ماه ژانویه 2020 با روسیه برگزار کرد. ما به چین نیز چنین پیشنهادی دادیم اما هنوز نپذیرفته است.

آوریل سال 2010، دیمیتری میدویدیف رئیس جمهور سابق روسیه و باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در پراگ جمهوری چک توافق نامه استارت جدید را که برای کاهش تسلیحات هسته ای بود امضا کردند.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 973

به "واشنگتن: آماده مذاکره با پکن و مسکو درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: آماده مذاکره با پکن و مسکو درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید