نسل بعدی مزدا میاتا الکتریکی شد

به گزارش یزد بلاگ، مزدا تأیید می نماید نسل بعدی مزدا میاتا MX-5 الکتریکی خواهد شد.

نسل بعدی مزدا میاتا الکتریکی شد

به گزارش خبرنگار ، آینده صنعت خودرو بر پایه خودروهای الکتریکی است و مزدا اکنون میخواهد در سال های آینده روی خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری کند؛ این به معنای دور شدن از ساخت خودروهای احتراق داخلی است.

این برند ژاپنی به مقدار دیگر خودروسازی ها در عرصه الکتریکی تهاجمی نبوده است، اما استراتژی الکتریکی مزدا که اخیراً رونمایی شده است نشان می دهد که به زودی تغییر خواهد نمود. یک سوال برای علاقه مندان این است که چگونه این استراتژی بر خودرو MX-5 Miata تأثیر می گذارد.

هنوز به طور قطعی به این سوال پاسخ داده نشده است، در اعلامیه الکتریکی مزدا طرحی برای برق رسانی جهانی تا سال 2030 در نظر گرفته شده است، اما این به معنای اتوماتیک شدن وسایل نقلیه کاملا الکتریکی نیست. مزدا میخواهد نمونه کار های الکتریکی 25 درصد باشد، و 75 درصد به جامانده هیبریدی هستند که از ترکیبی از قدرت احتراق داخلی و الکتریکی استفاده می نمایند. به همین ترتیب، اگر MX-5 در سال 2030 فراوری گردد، طبق گفته خود مزدا، این خودرو یا ترکیبی خواهد بود یا EV.

بر اساس این گزارش، از مدیران مزدا در این باره سوال صریح خواسته شد، اما پاسخ قابل پیش بینی بسیار قاطعانه بود. تأییدی وجود داشت که میاتا برقی مدلی از مزدا است که ماهیت الکتریسیته در آن باقی می ماند. امروزه خودروهای برقی در خیابان ها زیاد وجود دارند، اما سبک بودن سبک Miata باعث معروفیت آن شده است. باتری ها وزن زیادی به خودرو اضافه می نمایند، بنابراین آینده چه ترکیبی باشد چه کاملاً الکتریکی، یک میاتا سنگین تر، اما کاملاً اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

می توان این را گفت که یک میاتا در آینده یک خودروی کاملا اختصاصی باشد. به جرات می توان گفت که 75 درصد از فراوریات 2030 مزدا قدرت هیبریدی را ارائه می دهد و اگرچه یک پیشرانه ترکیبی وزن اضافه می نماید، تقریباً به مقدار کاملاً برقی بودن نخواهد بود. بعلاوه مزدا با بعضی امکانات تازه کاملاً یک رودستر برقی تازه ایجاد می نماید تا MX-5 را در آینده فراوری کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4402

به "نسل بعدی مزدا میاتا الکتریکی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل بعدی مزدا میاتا الکتریکی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید