نزدیک شدن سیارکی عظیم به زمین

به گزارش یزد بلاگ، طبق ارزیابی کارشناسان، این سیارک از کوه های اورال بزرگتر است و تقریباً به اندازه کوه البروس می باشد. فرض بر این است که مهمان فضایی ناخوانده با سرعت 8.7 کیلومتر در ثانیه از فاصله 6.2 میلیون کیلومتری از زمین عبور خواهد نمود.

نزدیک شدن سیارکی عظیم به زمین

29 آوریل سیارکی به قطر 1.8 تا 4.1 کیلومتر به زمین نزدیک خواهد شد. این مطلب را مرکز مطالعه اشیاء نزدیک به زمین در روسیه اطلاع داده است.

طبق ارزیابی کارشناسان، این سیارک از کوه های اورال عظیمتر است و تقریباً به اندازه کوه البروس می باشد. فرض بر این است که مهمان فضایی ناخوانده با سرعت 8.7 کیلومتر در ثانیه از فاصله 6.2 میلیون کیلومتری از زمین عبور خواهد نمود.

این فاصله 16 برابر بیشتر از فاصله کره زمین تا ماه است. دفعه بعد این سیارک بنام 52768 (1998 OR2) در سال 2031 به زمین نزدیک می گردد.

یادآور می گردد که در ماه نوامبر ستاره شناسان روس سیارک جدیدی را کشف کردند که از نظر اندازه قابل مقایسه با شهاب سنگ چلیابینسک است. پس از مطالعه خواص آن گفته شد که این سیارک خطرناک تر از برادر خود نیست که در 15 فوریه 2013 در شهر چلیابینسک روسیه سقوط نموده بود.

صبح روز 15 فوریه 2013 میلادی یک شهاب سنگ عظیم با حداقل سرعت 54٬000 کیلومتر درساعت تقریباً معادل با 44 برابر سرعت صوت، از فراز منطقه اورال جنوبی روسیه عبور نموده و در بالای شهر چلیابینسک متلاشی شد.

منبع: اسپوتنیک

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1149

به "نزدیک شدن سیارکی عظیم به زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نزدیک شدن سیارکی عظیم به زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید