ممنوعیت ورود زائران خارجی به عراق در آستانه محرم

به گزارش یزد بلاگ، کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق مسئول مقابله با کرونا ضمن اعلام تصمیمات جدید برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مصوب کرد، ورود زائران به عراق همزمان با نزدیک شدن به ماه محرم ممنوع می گردد.

ممنوعیت ورود زائران خارجی به عراق در آستانه محرم

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق اعلام نمود که ممنوعیت تردد جزئی هر روز از ساعت 10 شب تا پنج صبح، ممانعت از هرگونه تجمع، اتخاذ اقدامات قانونی در حق متخلفان و ممانعت از انتقال شهروندان بین استان ها مگر در مواقع بسیار ضروری ادامه می یابد.

این کمیته همچنین مصوب کرد از هر گونه ورود زائران از خارج به عراق برای گردشگری و زیارت ممانعت کامل به عمل آید.

در تصمیمات جدید این کمیته بر پایبندی شهروندان به توصیه های مرجعیت عالیقدر شیعه و دستورات صادره از سوی بخش های دولتی و همکاری با مقامات در اجرای این دستورات و ممانعت از هرگونه تخلف از دستورات لازمه تاکید شد.

این کمیته رسانه رسمی عراق را ملزم به به پخش مجالس حسینی خطبای برجسته کرد تا شهروندان بتوانند در داخل منازل شان در این مراسم ها مشارکت نمایند و همچنین شبکه های تلویزیونی دیگر و شبکه های اجتماعی را ترغیب به مشارکت در این مسؤولیت کرد.

همچنین مصوب شد شهروندان از برگزاری مجالس خانوادگی محدود در منازلشان بکاهند.

مراسم ماه محرم چند روز دیگر شروع می گردد که اوج آن در روز های 28 و 28 اوت جاری خواهد بود.

این کمیته در ادامه بر تداوم نظارت خود بر سایت هایی تاکید نمود که در راستای بدجلوه دادن موسسات بهداشتی و بی اعتمادی شهروندان به ارتش سفید و مراکز پزشکی عمل می نمایند.

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق بر لزوم عدم ترویج هرگونه اطلاعاتی که پایه علمی ندارند، تاکید نمود.

این کمیته با افزایش اضافه حقوق و ارتقای کارمندان وزارت بهداشت که در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا فعالیت می نمایند، موافقت کرد تا این تصمیم در بودجه وزارت بهداشت برای سال 2021 درج گردد.

کمیته مذکور، رئیس هیئت گذرگاه های مرزی را مامور نموده تنها ورود عراقی هایی که در خارج درمان شده اند را مجاز کند و اینکه تدابیر بهداشتی و آزمایش ها افزایش یابند.

این کمیته همچنین به دانشجویان عراقی که در خارج تحصیل می نمایند اجازه خروج فقط به وسیله گذرگاه های زمینی با تشدید تدابیر بهداشتی را داد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2017

به "ممنوعیت ورود زائران خارجی به عراق در آستانه محرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود زائران خارجی به عراق در آستانه محرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید