مدیرکل سازمان راهداری: برای تامین لاستیک خودرو های سنگین کمبودی نداریم

به گزارش یزد بلاگ، مقام مسئول سازمان راهداری در واکنش به اظهارات دبیر کانون کامیون داران، گفت: کمبودی برای تامین لاستیک خودرو های سنگین نداریم و موجودی کشور 410 هزار حلقه است.

مدیرکل سازمان راهداری: برای تامین لاستیک خودرو های سنگین کمبودی نداریم

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، غلامحسین دغاغله در مورد اظهارات دبیر کانون سراسری کامیون داران مبنی بر کمبود لاستیک کامیون به خصوص سایز 12*24 اظهار کرد: بر اساس سامانه در اختیار سازمان راهداری که میزان لاستیک را نشان می دهد، هم اکنون حدود 410 هزار حلقه لاستیک خودرو های سنگین و نیمه سنگین با سایز های مختلف در سطح کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: مطابق آمار سامانه مذکور 100 هزار حلقه لاستیک 12*24 کامیونی، 220 هزار حلقه لاستیک سایز 315، و حدود 90 هزار حلقه لاستیک سایز 385 (مناسب برای کامیون و اتوبوس) موجود است و با حواله نقد می گردد.

مدیرکل دفتر حمل کالا سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اضافه نمود:همه تشکل های صنفی از جمله آقای کریمی (دبیر کانون کامیون داران کشور) می توانند این آمار را در سامانه ببینند که چه میزان لاستیک داریم.

دغاغله در پاسخ به این پرسش که احتیاج سالانه کشور به لاستیک خودرو های سنگین چه میزانی است، توضیح داد: این احتیاج حدود 2 میلیون لاستیک سنگین و نیمه سنگین است. در بحث توزیع لاستیک نیز از سال 97 به دلیل مسائل پیش آمده به وسیله سامانه انجام می گردد. به این ترتیب که با مراجعه حضوری به ادارات استانی که البته عمدتاً به تشکل های صنفی واگذارشده، امکان خرید لاستیک باقیمت دولتی میسر شد.

وی اعلام کرد:طی چند ماه اخیر به دلیل شیوع کرونا ویروس نیز به صورت غیرحضوری با یاری دوستان وزارت صمت سامانه ای راه اندازی شد که رانندگان می توانند بر اساس کارکرد با کد ملی و کارت هوشمند رانندگی واردشده و حواله لاستیک را دریافت نموده و با مراجعه به نمایندگی آن را تحویل بگیرد.

مقام مسئول سازمان راهداری بابیان این که هیچ دخالتی درفروش حضوری و غیرحضوری لاستیک انجام نمی گردد، اظهار کرد: لاستیک بر اساس بارنامه، کارنموده ها و... لاستیک تحویل رانندگان می گردد.

به گزارش تسنیم، دبیر کانون کامیون داران کشور هفته گذشته با اشاره به کمبود لاستیک گفته بود: در بحث لاستیک نیز بیشترین مصرف کامیون ها دو سایز 12*24 و 16*25 و برخی سایز ها در بازار کمبود داریم. بیشترین مصرف کامیون های حامل کالای اساسی سایز 12*24 است، وقتی در شرایط عادی این نوع لاستیک در بازار کمیاب است چگونه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری در طرح تشویقی می خواهند به کامیون داران لاستیک بدهند؟

کریمی تأکید کرد: به نظرم لاستیک و سوخت تشویقی یک شعار است؛ سوخت باید مطابق با میزان احتیاج باشد و نحوه تخصیص سوخت باید نیز به گونه ای باشد که کامیون داران در میانه ماه با کمبود سوخت روبرو نشوند.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1122

به "مدیرکل سازمان راهداری: برای تامین لاستیک خودرو های سنگین کمبودی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل سازمان راهداری: برای تامین لاستیک خودرو های سنگین کمبودی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید