محصول اپل توانسته در بنچمارکها شکست سنگینی را به سرفیس پرو ایکس تحمیل کند

به گزارش یزد بلاگ، مک بوک ایر با چیپ M1 در بنچمارک ها عملکرد بالایی از خود نشان داده و حالا در برابر یکی از محصولات مایکروسافت با چیپ مبتنی بر معماری ARM قرار گرفته. محصول اپل توانسته در بنچمارک ها شکست سنگینی را به سرفیس پرو ایکس تحمیل کند.

محصول اپل توانسته در بنچمارکها شکست سنگینی را به سرفیس پرو ایکس تحمیل کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو،به تازگی سایت PCWorld این دو محصول مجهز به چیپ های مبتنی بر معماری ARM را در مقابل یکدیگر قرار داده. مایکروسافت با همکاری کوالکام برای سرفیس پرو ایکس پردازنده های SQ1 و SQ2 را توسعه داده که مبتنی بر ARM هستند.

در بنچمارک این سایت از مدل مجهز به چیپ SQ1 یا نسل اول آن استفاده شده و انتظار نمی رود شاهد تفاوت چندانی میان عملکرد آن و نسخه مجهز به SQ2 باشیم. با توجه به این موضوع، نتایج بنچمارک ها تغییر چندانی را تجربه نخواهند کرد. همچنین برنامه ها با شبیه ساز 64 بیتی x86 مایکروسافت اجرا شده اند.

در بخش تک هسته ای و چند هسته ای بنچمارک گیک بنچ 5، مک بوک ایر امتیاز بسیار بالاتری نسبت به سرفیس پرو ایکس کسب کرده. لپ تاپ اپل در بخش تک هسته ای به امتیاز 1730 دست پیدا کرده، در حالی که امتیاز محصول مایکروسافت کمتر از 1000 است. در بخش چند هسته ای این اختلاف افزایش شدیدی پیدا می کند. نماینده اپل به امتیاز 7454 دست پیدا کرده و امتیاز سرفیس پرو ایکس در این بخش تنها به 2734 رسیده است.

این اختلاف به گیک بنچ 5 محدود نمی شود. چیپ M1 اپل در بخش تک هسته ای و چندهسته ای بنچمارک Cinebench R23 به ترتیب امتیازهای 1469 و 6838 را کسب کرده. سرفیس پرو ایکس در این بنچمارک به ترتیب به امتیازهای 371 و 1604 دست یافته است.

این سایت به سراغ ابزار تبدیل ویدیو متن باز Handbrake هم رفته و در این نرم افزار هم مک بوک ایر شکست سنگینی را به نماینده مایکروسافت تحمیل کرده. لپ تاپ اپل توانسته یک ویدیوی 12 دقیقه ای با رزولوشن 4K را 6 برابر سریعتر از سرفیس پرو ایکس به یک ویدیوی 1080p H.265 تبدیل کند.

باید به این نکته توجه کنید که شبیه ساز 64 بیتی x86 مایکروسافت که در سرفیس پرو ایکس مورد استفاده قرار می گیرد، هنوز در حالت بتا واقع شده است. با وجود تلاش های گسترده مایکروسافت، این کمپانی نمی تواند به ترکیب مشابه مانند چیپ M1 و سیستم عامل مک او اس دست پیدا کند.

اپل تا به امروز مک مینی، مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی مجهز به چیپ M1 را وارد بازار کرده که تمام آن ها عملکرد بی نظیری دارند. این کمپانی ظاهرا در حال توسعه یک چیپ با 32 هسته است که انتظار می رود در مک پرو مورد استفاده قرار بگیرد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2962

به "محصول اپل توانسته در بنچمارکها شکست سنگینی را به سرفیس پرو ایکس تحمیل کند" امتیاز دهید

1 کاربر به "محصول اپل توانسته در بنچمارکها شکست سنگینی را به سرفیس پرو ایکس تحمیل کند" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصول اپل توانسته در بنچمارکها شکست سنگینی را به سرفیس پرو ایکس تحمیل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید