عکس، پلیس آمریکا تظاهرات علیه قتل یک سیاه پوست را به خشونت کشید

به گزارش یزد بلاگ، تجمع گسترده شهروندان مینیاپلیس آمریکا در اعتراض به قتل یک سیاه پوست توسط افسر پلیس با پرتاپ گاز اشک آور، گلوله پلاستیکی و نارنجک صوتی به سمت معترضان، به خشونت کشیده شد.

عکس، پلیس آمریکا تظاهرات علیه قتل یک سیاه پوست را به خشونت کشید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تظاهرات گسترده ای که روز چهارشنبه در اعتراض به قتل یک فرد سیاه پوست توسط افسر شهر مینیاپولیس شکل گرفته بود، به خشونت کشیده شد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، پس از آنکه هزاران فرد معترض در مقابل اداره پلیس مینیاپولیس تجمع یافت، مأموران کوشش کردند با استفاده از گاز اشک آور، گلوله پلاستیکی و نارنجک صوتی آن ها را متفرق نمایند.

ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی نشان می دهد که معترضان نیز متقابلا به خودروهای پلیس و ساختمان این اداره آسیب وارد نموده و تظاهرات رفته رفته به خشونت کشیده شد.

جیکوب فری شهردار مینیاپولیس گفته است چهار افسر دخیل در بازداشت خشونت آمیز شهروند سیاه پوست که به قتل وی منجر شد اخراج شده اند. این در حالی است که خانواده فرد قربانی محاکمه این مأموران با اتهام قتل را خواهان شده بودند.

این مرد سیاه پوست که حدود 40 ساله داشت غروب دوشنبه به وقت آمریکا با رفتار خشن پلیس رو به رو شد که به دستان او دستبد زند و او را با صورت روی زمین خواباندند. پلیس مدعی شده که این فرد مظنون به جعل اسناد بوده است.

بنابر ادعای پلیس، این مرد که مسائل پزشکی داشت بعد از انتقال به بیمارستان هنپین کانتی با خودروی امدادی جان خود را از دست داد. این در حالی است که در فیلمهای منتشر شده از سوی عابران در این صحنه که در شبکه های اجتماعی نیز انعکاس گسترده داشت این مرد سیاه پوست با فشار زانوی یک افسر پلیس مینیاپولیس روبرو شده و مرتب فریاد میزند، نمیتوانم نفس بکشم.

م

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1365

به "عکس، پلیس آمریکا تظاهرات علیه قتل یک سیاه پوست را به خشونت کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، پلیس آمریکا تظاهرات علیه قتل یک سیاه پوست را به خشونت کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید