عقب نشینی متحدان محلی ائتلاف سعودی در جبهه مأرب خبرنگاران

به گزارش یزد بلاگ، منابع آگاه نظامی از تداوم عقب نشینی یکی از قبایل مهم متحد با ائتلاف سعودی از جبهه های نبرد با نیرو های صنعاء خبر دادند.

عقب نشینی متحدان محلی ائتلاف سعودی در جبهه مأرب خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع آگاه نظامی در استان مأرب (مرکز یمن) از تداوم عقب نشینی یکی از قبایل مهم که در کنار نیرو های ائتلاف سعودی در حال جنگ با ارتش و کمیته های مردمی یمن بودند، خبر دادند.

به نوشته پایگاه خبری یمنی الخبر، این منابع می گویند که رهبران و اعضای قبیله مراد در استان مأرب پس از هدف قرار دریافت توسط هواپیما های ائتلاف سعودی، از پایگاه های نظامی باقی مانده ائتلاف سعودی در اطراف مقر دولتی در مأرب عقب نشینی کردند.

به گفته این منابع، 23 جنگجوی قبیله مراد طی حمله هوایی جنگنده های ائتلاف سعودی که به گفته منابع آگاه نظامی به اشتباه علیه یکی از جبهه های اطراف مقر دولتی در مأرب صورت گرفته، کشته شدند که سرتیپ زیاد وازع از فرماندهان عالی رتبه نظامی این قبیله از جمله آنهاست.

به این ترتیب می توان گفت که فرایند عقب نشینی از مقر ها و جبهه های ائتلاف سعودی در مأرب به دلیل هدف قرار دادن اشتباهی جنگجویان وابسته به این ائتلاف طی بمباران های متعدد یا شکست خوردن از نیرو های صنعاء همچنان ادامه دارد.

قبلیه مراد، یکی از مهمترین و جنگجوترین قبایل یمنی حاضر در صفوف ائتلاف سعودی است، اما سیاست های استعماری اخیر این ائتلاف، شکست های مستمر و هدف قرار دادن مستقیم افراد این قبیله در چندین مقر و جبهه، موجب شده تا این قبیله در همکاری با ائتلاف سعودی تجدیدنظر کند.

چند ماه پیش نیز شماری از بزرگان و اعضای این قبیله با اعلام جدایی از ائتلاف سعودی با ارتش و کمیته های مردمی یمن بیعت کرده بودند .

استان مأرب هم اکنون مرکز ثقل درگیری های سرنوشت سازی است که در صورت پیروزی نهایی ارتش و انصارالله یمن، باید کار دولت مستعفی یمن را تمام شده تلقی کرد.

عملیات نیرو های یمنی (صنعاء) در این استان از سال گذشته آغاز شده و این نیرو ها هم اکنون در نزدیکی شهر مأرب قرار دارند. مأرب اصلی ترین پایگاه حزب اخوانی الاصلاح بعنوان مهم ترین متحد دولت مستعفی یمن به شمار می رود و این استان سرشار از منابع نفتی و گازی است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3707

به "عقب نشینی متحدان محلی ائتلاف سعودی در جبهه مأرب خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی متحدان محلی ائتلاف سعودی در جبهه مأرب خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید