عدم شفافیت مقامات بهداشتیِ آمریکا درباره اطلاعات درمانیِ کروناویروس

به گزارش یزد بلاگ، در حالی که به طور روزانه شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در نقاط مختلف آمریکا افزایش می یابد و تا به امروز دو نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده اند، پزشکان این کشور می گویند مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده (CDC) قادر نبوده اند اطلاعات حیاتی را که می تواند جان مبتلایان به کروناویروس را نجات دهد، ارائه نمایند.

عدم شفافیت مقامات بهداشتیِ آمریکا درباره اطلاعات درمانیِ کروناویروس

به گزارش خبرنگاران، با وجود اینکه تا به امروز چندین نفر از مبتلایان به کروناویروس در آمریکا بهبود یافته اند، مرکز کنترل و پیشگیری از امراض این کشور اطلاعات تنها مربوط به یک تن از آنان را منتشر نموده است. این در حالی است که اطلاعات مربوط به چگونگی فرایند درمانی و بهبود این بیماران می تواند برای نجات جان دیگر بیماران حیاتی باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده، آژانسی است که وظیفه تعامل با پزشکان در زمینه نحوه مدیریت شیوع بیماری های مختلف را دارد. برای مثال در زمان شیوع سارس و ابولا اطلاعاتی که این آژانس در اختیار پزشکان قرار داد به درمان بیماران بسیاری در سراسر دنیا به خصوص آمریکا یاری کرد.

در حالی که این آژانس آمریکایی اطلاعات مفیدی در مورد نحوه درمان بیماران مبتلا به کروناویروس دارد اما تا به امروز این اطلاعات را منتشر ننموده است. این بدان معناست که پزشکان این کشور از اطلاعاتی که می تواند جان بیماران زیادی را نجات دهد، محروم مانده و نمی توانند از اطلاعات پزشکان دیگر در این زمینه بهره مند شوند.

مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده تا به امروز حاضر به پاسخگویی به خبرنگاران در مورد رویه ای که در پیش گرفته و عدم شفاف سازی در شرایط بحرانی کنونی، نبوده است.

با این حال یک متخصص ارشد بیماری های عفونی در مرکز ملی بهداشت آمریکا اعلام نموده که احتمالاً این اطلاعات به زودی منتشر شده و مقامات بهداشتی آمریکا در حال طبقه بندی و تفکیک این اطلاعات هستند. این درحالی است که پزشکان این کشور می گویند با توجه به اینکه از هفته ها قبل چندین بیمار مبتلا به کروناویروس بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده اند، عدم انتشار این اطلاعات تا به امروز توجیه منطقی ندارد.

وب سایت اطلاع رسانی مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده توصیه های درمانی در مورد بیماران مبتلا به کروناویروس را منتشر نموده است اما بیشتر این اطلاعات مربوط به تحقیقاتی و آنالیز های متخصصان چینی در این زمینه بوده است. پزشکان آمریکایی نیز اعلام نموده اند هرچند این اطلاعات برای فرایند درمان بیماران موثر است اما آن ها برای انجام وظایف خود به بهترین شکل به جزئیات مربوط به بیماران مبتلا، بهبود یافته و جان باخته در این کشور نیازمندند.

بنا بر گزارش سی ان ان، مقامات بهداشتی چندین ایالت مختلف آمریکا نیز اعلام نموده اند که جزئیات اطلاعات مربوط به بیماران کروناویروس خود را در اختیار مرکز کنترل و پیشگیری از امراض ایالات متحده قرار داده اند اما نمی دانند چرا این آژانس تا به امروز اقدام به انتشار آن ها ننموده است.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 563

به "عدم شفافیت مقامات بهداشتیِ آمریکا درباره اطلاعات درمانیِ کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم شفافیت مقامات بهداشتیِ آمریکا درباره اطلاعات درمانیِ کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید