سقوط بیش از 10 درصدی مصرف جهانی نفت

به گزارش یزد بلاگ، تقاضای جهانی برای نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه از سوی بعضی کشورها، از 100 میلیون بشکه در روز مصرف معمول بیش از 10 درصد کاهش پیدا خواهد نمود.

سقوط بیش از 10 درصدی مصرف جهانی نفت

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، جیووانی سریو - مدیر تحقیقات در شرکت بازرگانی نفت ویتول - اظهار کرد: میزان افت مصرف نفت در سال میلادی جاری به این بستگی خواهد داشت که چه تعداد کشور قرنطینه ای به سبک ایتالیا اعمال نمایند. کاهش مصرف ایتالیا چشمگیر بوده است. اگر شرایط سایر کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا آنالیز گردد، ممکن است بدبینی شدیدتری در مورد افت مصرف وجود داشته باشد.

به گفته این مدیر ویتول که بزرگترین شرکت بازرگانی نفت در دنیا است، افت 10 درصدی تقاضای آمریکا به معنای کاهش دو میلیون بشکه در روز از میزان مصرف نفت خواهد بود. در حال حاضر ویتول در سناریوی پایه خود قرنطینه آمریکا را در نظر نگرفته است اما اگر شیوع بیماری کووید 19 از کنترل خارج گردد، ممکن است اقدامات جدی تری صورت بگیرد که به میزان زیادی از تقاضا برای نفت خواهد کاست. به عنوان مثال کالیفرنیا پس از این که پنج شنبه گذشته به 40 میلیون سکنه این ایالت دستور داد در خانه بمانند و فقط در صورت ضرورت از خانه خارج شوند، تقریبا شرایط قرنطینه پیدا نموده است.

در اروپا محدودیت های رفت و آمد در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه تقاضا برای نفت را به شدت کاهش داده و رفت و آمد در آلمان هم 40 درصد کاهش پیدا نموده است. اگر انگلیس هم برای محدودیت سفرهای داخلی اقدام کند، حدود 40 درصد از هفت میلیون بشکه در روز تقاضای اروپا برای نفت از بین خواهد رفت.

با این حال ازسرگیری فعالیت در چین که برنده اصلی افت قیمت های نفت به شمار می رود، یک نکته مثبت در بخش تقاضا محسوب می گردد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، در حالی که اوضاع چین پس از پیروزی این کشور در مهار شیوع ویروس کرونا رو به بهبودی می رود، بدترین سناریو برای دنیا هنوز به وقوع نپیوسته و از هم اکنون تحلیل گران رشد مالی صفر یا منفی دنیا در سال 2020 را پیش بینی می نمایند.

با این حال معلوم نیست که در صورت استمرار قیمت های پایین نفت، خرید نفت از سوی چین به مدت طولانی ادامه پیدا کند، زیرا مخازن دنیای نفت ظرفیت خالی چندانی ندارند که ممکن است باعث گردد نفت به مرز 10 دلار در هر بشکه سقوط کند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 774

به "سقوط بیش از 10 درصدی مصرف جهانی نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط بیش از 10 درصدی مصرف جهانی نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید