سال آینده رکود در بازار مسکن عمیق تر خواهد شد

به گزارش یزد بلاگ، فرشید پور حاجت دبیر انجمن انبوه سازان کشور، با بیان اینکه در کوتاه مدت و تا پایان امسال قیمت مسکن تغییری نخواهد داشت، گفت: ممکن است در سال آینده به دلیل اثرات تورمی که در کشور ایجاد خواهد شد قیمت ها در حوزه مسکن افزایش یابد.

سال آینده رکود در بازار مسکن عمیق تر خواهد شد

او با اشاره به اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی باعث رکود در حوزه مسکن خواهد شد، گفت: در سال آینده رکود در بازار مسکن عمیق تر خواهد شد و این در حالی است که قیمت ها برابر با نرخ های تورم تغییر خواهد کرد.

پورحاجت با اشاره به اینکه از ماه گذشته فرایند معاملات مسکن بهبود یافته است، گفت: در شرایط کنونی ثبات اقتصادی در بازار مسکن حاکم است و پیش از افزایش قیمت بنزین میزان خریداران مسکن افزایش یافته بود که با شوک قیمتی در نرخ بنزین میزان معاملات متوقف شد.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور با بیان اینکه حضور بخش خصوصی و افزایش تولید می تواند شرایط مناسبی را در بازار مسکن ایجاد کند، اظهار کرد: ایجاد توازن در عرضه و تقاضا از سوی مسئولان می تواند نقش موثری در بهبود بازار مسکن ایجاد کند که البته این به آن شرط است که حضور سوداگران را در بازار مسکن کمرنگ کنیم.

او تأکید کرد: در این شرایط برخی از سوداگران به دنبال ایجاد تورم در بازار مسکن هستند که باید با نظارت و کنترل بهتر مانع ورود سوداگران به این بازار شویم.

پورحاجت درباره طرح اقدام ملی مسکن هم گفت: حضور بخش خصوصی در این طرح می تواند در فرایند بهتر شدن اجرای آن مناسب باشد البته در این طرح بخش خصوصی شرایطی را برای مسئولان دولتی مطرح کرده بود که هنوز برای موافقت با آن به نتیجه نرسیده ایم.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور اظهار کرد: تعدادی از این واحد ها قرار است در قالب پروژه های مشارکتی به متقاضیان واگذار شود که امیدواریم حضور بخش خصوصی در اجرای این طرح بهتر شود.

او بیان نمود: ساخت 400 هزار واحد در طرح اقدام ملی می تواند فرایند رونق را در بازار مسکن بهتر کند که امیدواریم تا دو سال آینده ساخت آن ها به اتمام برسد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 173

به "سال آینده رکود در بازار مسکن عمیق تر خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال آینده رکود در بازار مسکن عمیق تر خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید