روز پر نوسان بورس، شاخص یک میلیون و 991 هزار واحدی شد

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران : شاخص کل بورس که در ساعات ابتدایی معاملات به مرز یک میلیون و 993 هزار واحد رسید ناگهان تا رقم یک میلیون و 986 هزار واحد سقوط کرد، اما در ادامه معاملات باز هم فرایند صعودی به خود گرفت و به یک میلیون و 994 هزار واحد رسید و در نهایت با کمی کاهش در رقم یک میلیون و 991 هزار واحد ایستاد.

روز پر نوسان بورس، شاخص یک میلیون و 991 هزار واحدی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل با 1835 واحد کاهش رقم یک میلیون و 991 هزار واحد را ثبت کرد. این در حالی است که شاخص کل با معیار هم وزن 1608 واحد صعود و رقم 527 هزار و 487 واحد را ثبت کرد. معامله گران این بازار دو میلیون معامله به ارزش 224 هزار و 870 میلیارد ریال انجام دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین و گسترش نفت و گاز پارسیان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو و سایپا نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

همچنین سرمایه گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران، بانک صادرات، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، بانک پارسیان و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نمادهای پربیننده بورس بودند.

ورود فرابورس به کانال 21 هزار واحد

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس با 44 واحد رشد رقم 21 هزار و 59 واحد را ثبت کرد. معامله گران این بازار 732 هزار معامله به ارزش 92 هزار و 900 میلیارد ریال انجام دادند. سنگ آهن گوهرزمین، سهامی ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل پتروشیمی مارون، سرمایه گذاری صبا تامین، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

نمادهای پربیننده این بازار از بانک دی، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع ماشین های اداری ایران، س . توسعه و عمران استان کرمان و گروه کارخانجات صنعتی تبرک تشکیل شده است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1868

به "روز پر نوسان بورس، شاخص یک میلیون و 991 هزار واحدی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز پر نوسان بورس، شاخص یک میلیون و 991 هزار واحدی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید