دفتر سیاسی طالبان: نشست علما به انتها اشغالگری و آمدن صلح در افغانستان کمک کند

به گزارش یزد بلاگ، یکی از اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر بیان نمود این گروه انتظار دارد تا نشست امروز علمای اسلامی در اندونزی بر انتها اشغال افغانستان توسط نیروهای خارجی تاکید کرده و از این طریق به آمدن صلح در این کشور کمک کند.

دفتر سیاسی طالبان: نشست علما به انتها اشغالگری و آمدن صلح در افغانستان کمک کند

به گزارش دفتر منطقه ای یزد بلاگ، یکی از اعضای ارشد دفتر سیاسی طالبان در دوحه قطر به الجزیره گفت این گروه از علمای اسلامی می خواهد تا در نشست امروز خود به جای صدور فتوا علیه طالبان در راستای انتها دادن به اِشغال افغانستان و آوردن صلح گام بردارند.

این عضو ارشد طالبان که خواست نامش فاش نشود گفت: ما از علمای افغانستان، پاکستان و اندونزی انتظار داریم که به انتها اِشغال افغانستان و برقراری صلح در این کشور کمک کنند.

برهان عثمان تحلیلگر ارشد گروه بین المللی بحران نیز درباره نشست علما در جاکارتا و تاثیر آن بر متقاعد کردن طالبان برای انتها جنگ گفت: هنوز مشخص نیست که این نشست چه تاثیری خواهد داشت به ویژه اینکه این نشست به درخواست دولت افغانستان برگزار شده و ابتکاری مستقل نیست.

طرح برگزاری نشست سه جانبه علمای اسلامی افغانستان، پاکستان و اندونزی چندی پیش در دیدار رؤسای جمهور اندونزی و افغانستان مطرح شد تا با صدور فتوا علیه طالبان از جنگ این گروه علیه نیروهای خارجی و دولت افغانستان مشروعیت زدایی شود.

طالبان پیش از این نیز در واکنش به این طرح کنفرانس جاکارتا را غیر اسلامی خوانده و از علما خواسته بود تا از حضور در این نشست خودداری کنند.

در ادامه بیانیه طالبان نیز آمده بود: اشغالگران از حیله های مختلفی برای اشغال غیرمستقیم خود استفاده می کنند و فرایند صلح نیز بخش مهمی از طرح آنان است که از طریق آن در پی تسلیم کردن مجاهدین هستند.

.

ما را در فیسبوک، توییتر و تلگرام دنبال کنید.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 96

به "دفتر سیاسی طالبان: نشست علما به انتها اشغالگری و آمدن صلح در افغانستان کمک کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر سیاسی طالبان: نشست علما به انتها اشغالگری و آمدن صلح در افغانستان کمک کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید