در زیر دریای مدیترانه، افسانه ها به حقیقت تبدیل می شوند

به گزارش یزد بلاگ، شهر بندری افسانه ای هراکلیون را که قرن ها پیش در دل آب های مدیترانه غرق شده بود به زندگی برگردانده شد! این تیتر بسیاری از خبرگزاری هایی بود که پیگیر پیداکردن یکی از زیباترین شهرهای دوران باستان بودند.

در زیر دریای مدیترانه، افسانه ها به حقیقت تبدیل می شوند

شهر گمشده مصر شهری افسانه ای که بسیاری از باستان شناسان در صحت وجود آن شک داشتند، بالاخره در دامان حقیقت و در زیر آب های مدیترانه نمایان شد. همراه مجله گردشگری خبرنگاران، این شهر افسانه ای را بشناسید.

شهر گمشده مصر

تعداد انگشت شماری متون باستانی به جای مانده و نوشته هایی به خط هیروگلیف تنها شاهد برای وجود شهر بندری هراکلیون برای قرن ها بوده است. این متون بندر هراکلیون را در روزهای اوجش توصیف می کردند. روزهایی که آخرین دوره سلطنت فراعنه در مصر بوده است. برای سال های طولانی دروازه ورود به این سرزمین باستانی و شهر گمشده مصر که به شکل باورنکردنی ثروتمند بوده است، تنها همان متون باستانی بودند.

تونیس هراکلیون مهم ترین شهر زیر آب مصر

تونیس هراکلیون که به عنوان شهر گمشده مصر شناخته می شود، شهری باستانی بود که در نزدیکی ساحل دریای مدیترانه در مصر امروزی قرار داشت. این شهر در زمان مصریان باستان یک بندر و مرکز تجاری برجسته بوده است.

اعتقاد بر این است که شهر گمشده مصر در حدود قرن هشتم قبل از میلاد تاسیس شده و به عنوان یک مرکز مهم برای تجارت بین مصر و سایر تمدن های مدیترانه ای خدمت می کرده است. تونیس هراکلیون شهری پر رونق با زندگی فرهنگی و مالی غنی بوده است.

نام این شهر از خدای مصری ازیریس گرفته شده که در نزد یونانیان باستان با نام هراکلیون شناخته می شود. تونیس در واقع نام مصری این شهر است. این شهر نقش مهمی در اساطیر و آیین مصر ایفا کرد، زیرا اعتقاد بر این بود که این شهر ازیریس است و او را در این شهر پرستش و آیین های مربوط به او را در این شهر انجام می دادند.

تونیس هراکلیون علاوه بر اهمیت مالی و مذهبی، به خاطر عظمت و شگفتی های معماری خود نیز مشهور بود. این شهر دارای معابد باشکوه، کاخ ها و دیگر بناهای تاریخی بوده است. بسیاری از این سازه ها با کنده کاری های پیچیده، مجسمه ها و نقاشی های عجیب و شگفت انگیز آراسته شده بودند.

با گذشت زمان، به دلیل عوامل مختلف مانند بالا آمدن سطح دریا و بلایای طبیعی، شهر گمشده مصر آرام آرام به زیر آب رفت و در دریا غرق شد. این شهر برای قرن ها گم و فراموش شده بود تا اینکه در اوایل سال دو هزار میلادی از طریق باستان شناسان در زیر آب کشف شد. از آن زمان کاوش ها و تحقیقات بسیاری برای شناخت بیشتر شهر گمشده مصر و تاریخ و فرهنگ آن اجرا شده است.

کشف تونیس هراکلیون اطلاعات ارزشمندی در مورد مسیرهای تجارت دریایی در دوران باستان، تعاملات بین تمدن ها و هنر و معماری آن زمان ارائه کرده است. این مکان یکی از مهم ترین و ارزشمندترین سایت های باستانی در دریای مدیترانه است که بین مصر و یونان قرار گرفته است.

پیشنهاد مطالعه: غار کرم های شب تاب، کهکشانی در دل کوه! را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 5000

به "در زیر دریای مدیترانه، افسانه ها به حقیقت تبدیل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در زیر دریای مدیترانه، افسانه ها به حقیقت تبدیل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید