خوراکیهایی که باهوشتان میکنند

به گزارش یزد بلاگ، شاید باور کردنی نباشد، اما خوراکی هایی هستند که نه تنها به عنوان غذا های مغزی در نظر گرفته می شوند، بلکه طبق یک مطالعه جدید، برخی از غذا های مورد علاقه شما حتی می توانند افت شناختی شما را کاهش دهند.

خوراکیهایی که باهوشتان میکنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از انتخاب ،نتایج تحقیقی از دانشگاه ایالتی آیووا که در شماره نوامبر سال 2020 مجله بیماری آلزایمر منتشر شده است، تأثیرات مواد غذایی را بر مغز ما طی سال ها بررسی کرده است. این مطالعه شامل بررسی داده های جمع آوری شده قبلی از 1، 787 بزرگسال در انگلیس در سنینی مختلف از 47 تا 77 سال بود، که در مورد عادات غذایی و آشامیدنی خود در مراحل مختلف زندگی اطلاعات خاصی ارائه دادند.

به طور خاص، این اطلاعات شامل مقدار مصرف هر فرد از میوه های تازه، میوه های خشک، سبزیجات و سالاد خام، سبزیجات پخته شده، ماهی روغنی، ماهی بدون چربی، گوشت فرآوری شده، مرغ، گوشت گاو، پنیر، نان، غلات، چای و قهوه بود. از شرکت کنندگان خواسته شد تا در سه مرحله مختلف بین سال های 2006 تا 2010، 2012 تا 2013 و 2015 تا 2016، آزمون ارزیابی چند گزینه ای که منعکس کننده درک، حل مسئله و استدلال است را انجام دهند.

هنگامی که این نمرات آزمون با داده های مربوط به آنچه هر شرکت کننده در آن زمان می خورد و می نوشید ترکیب شد، محققان توانستند ارتباط مشخصی بین مصرف غذا و نوشیدنی و کاهش شناختی برقرار کنند. این مطالعه نتایج شگفت انگیزی را نشان داد، از جمله: پنیر در مراحل بعدی زندگی از عملکرد مغز محافظت می کند. وقتی تنها یک بار در هفته گوشت خورده می شود مفیدترین غذا برای مغز شما است. مصف میوه و سبزیجات تازه و پرهیز از شک مصنوعی نیز در افزایش توان مغزی موثر است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2982

به "خوراکیهایی که باهوشتان میکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکیهایی که باهوشتان میکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید