خوابیدن روی شکم در بهبود تنفس مبتلایان به کرونا تاثیر دارد؟

به گزارش یزد بلاگ، یک گروه از محققان بین المللی با مطالعه روی بیماران مبتلا به کرونا دریافتند خوابیدن دمر به گونه ای که صورت بیمار رو به زمین قرار گیرد موجب بهبود عملکرد ریه ها می شود.

خوابیدن روی شکم در بهبود تنفس مبتلایان به کرونا تاثیر دارد؟

به گزارش یزد بلاگ، ایرنا به نقل از مدیکال اکسپرس نوشت: این تحقیقات در طول یک هفته و در بیمارستان جینیینتان واقع در ووهان چین روی 12 بیمار دارای علائم شدید کرونا انجام گرفت. تمام این بیماران در بخش ICU بستری بودند و از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می کردند.

به گفته محققان، این اولین بار است که رفتار ریه افراد مبتلا به کرونا در زمینه استفاده دستگاه تنفس مصنوعی و فشار مثبت روی ریه ها مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد.

براساس این تحقیقات، برخی از بیماران نسبت به فشار مکانیکی مثبت واردشده به ریه توسط دستگاه تنفس مصنوعی واکنش نشان نمی دهند و با تغییر شرایط دراز کشیدن در تخت به گونه ای که صورت شخص رو به پایین باشد، ریه ها واکنش بهتری دارند. محققان در این آزمایش به مدت 24 ساعت بیماران را در شرایطی قرار دادند که صورت آن ها رو به پایین بود و حداقل اکسیژن رسانی به جریان خون آن ها انجام می گرفت. در این مدت جریان اکسیژن، حجم ریه و فشار مسیرهای تنفسی اندازه گیری شد.

به گفته محققان، با وجود این که تعداد بیماران مورد آزمایش در این تحقیقات اندک بوده است، نتایج به دست آمده نشان می دهد ریه برخی از بیماران قابلیت باز شدن بر اثر دریافت فشار مثبت را ندارد و ایجاد چنین فشاری در ریه با استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی اثرات غیرقابل جبرانی بر آن ها دارد. در حالی که خوابیدن رو به پایین (دمرو) می تواند موجب افزایش ظرفیت تنفسی شخص شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 827

به "خوابیدن روی شکم در بهبود تنفس مبتلایان به کرونا تاثیر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوابیدن روی شکم در بهبود تنفس مبتلایان به کرونا تاثیر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید