خانلرخانی: فینال گرندپری از مسابقات المپیک سنگین تر بود، دلم به کسب سهمیه مردانی روشن است

به گزارش یزد بلاگ، سرمربی تیم ملی پاراتکواندو ایران گفت: مسابقات فینال گرندپری رقابت های مرگ و زندگی بود و این مسابقات از المپیک سنگین تر بود.

خانلرخانی: فینال گرندپری از مسابقات المپیک سنگین تر بود، دلم به کسب سهمیه مردانی روشن است

پیغام خانلرخانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد ملی پوشان تکواندو در فینال رقابت های گرندپری 2019 گفت: با توجه به حساسیتی که بازی ها داشت این رقابت ها آخرین خان برای ملی پوشان بود. احتیاج به کسب نتیجه در این مسابقات باعث شده بود تا فشار و استرس طبیعی روی ملی پوشان وجود داشته باشد. این فشار بالای مسابقات از دست دادن امتیازات در لحظات خاتمهی را تا حدودی طبیعی می کرد، اما خدا را شکر که دو سهمیه المپیک را کسب کردیم و در مجموع بچه ها عالی کار کردند.

وی توضیح داد: امیدوارم سجاد مردانی نیز در مسابقات گرنداسلم سهمیه را کسب و حریف کره ای خود را شکست بدهد. مردانی در مسابقات فینال گرندپری عالی بود و قطعا اگر بازی فینال روز نخست برگزار می شد به مدال طلا دست پیدا می کرد. شکست در ملاقات فینال چیزی از ارزش های مردانی کم نخواهد نمود و دلم روشن است در گرند اسلم با کسب بهترین مدال سومین سهمیه المپیک را نیز کسب خواهد نمود.

سرمربی تیم ملی پاراتکواندو با تاکید بر آماده سازی روانی مردانی توضیح داد: مردانی بازیکن بسیار باهوش و باتجربه ای است. او باید از لحاظ روانی خود را آماده رقابت های گرنداسلم کند و کادرفنی تیم ملی نیز کادر بزرگی است. فریبرز عسکری از نظر روانشناسی یکی از بهترین مربیان است و قطعا می داند او را در این مدت کوتاه چگونه برای مسابقات آماده کند تا سهمیه سوم را کسب کنیم. رقابت های گرند اسلم نیز در 10 روز آینده برگزار خواهد شد و مردانی از آمادگی جسمانی بالای برخوردار است و تنها احتیاجمند ریکاوری روحی و روانی است.

خانلرخانی در مورد دریافت ضربات چرخشی از سوی بازیکنان تیم ملی تکواندو یادآور شد: این موضوع به بحث تمرکز بازیکنان ارتباط داشت و فشار مسابقات نیز واقعا زیاد بود. مسابقات فینال گرندپری برای ملی پوشان مسابقات مرگ و زندگی بود. همانطور که گفتم اعتقاد دارم اگر مردانی در روز نخست مسابقات فینال خود را برگزار می کرد، حریف کره ای را شکست می داد. مردانی در مسابقات گرندپری ژاپن در راند طلایی مغلوب این بازیکن شد و در گرند اسلم سال گذشته نیز او را شکست داد.

وی گفت: باید حق بدهیم و نمی توانیم به بچه ها خرده بگیریم چرا در لحظات آخر این اتفاقات افتاد. حریفان کره ای مردانی و حسینی بدون هیچ استرسی در مسابقه حاضر شدند و تنها کسی که با اختلاف نزدیک مغلوب دای هون لی شد، میرهاشم حسینی بود. لی تمام حریفان خود را با اختلاف شکست داد و تنها کسی که در المپیک توانایی شکست این کره ای را دارد میرهاشم حسینی است.

سرمربی تیم تکواندو شهرداری ورامین مطرح کرد: اعتقاد دارم فینال گرندپری از مسابقات المپیک سنگین تر بود و یک لحظه غفلت باعث از دست رفتن سهمیه المپیک می شد. قطعا با تدابیر کادرفنی این نواقص نیز رفع خواهد شد، چرا که بازیکنان ما بارها مقابل رقبای خود بازی کردند و فقط در این مسابقات ضربات چرخشی دریافت کردند و در مسابقات قبل شاهد چنین اتفاقاتی نبود.

خانلرخانی در خاتمه گفت: میرهاشم در مسابقات گذشته تکواندوکار چینی را شکست داده بود و نمی توان روی یک بازی نظر داد که بازیکنان ما ضعف بزرگی دارند. خدا را شکر می کنیم که میرهاشم حسینی سهمیه را کسب کرد و مردانی نیز نشان داده است که مرد روزهای سخت است و به امید خدا در مسابقات گرند اسلم سهمیه سوم را کسب خواهد نمود.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 247

به "خانلرخانی: فینال گرندپری از مسابقات المپیک سنگین تر بود، دلم به کسب سهمیه مردانی روشن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانلرخانی: فینال گرندپری از مسابقات المپیک سنگین تر بود، دلم به کسب سهمیه مردانی روشن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید