حکایت خودسری های یک رئیس جمهور

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، ادوارد اسمیت در این کتاب که با تمرکز بر سالهای ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و جنگ آمریکا و عراق به رشته نگارش آمده روشنگری های باورنکردنی درباره خودرایی های بوش مطرح می کند.

حکایت خودسری های یک رئیس جمهور

او در این کتاب آغاز جنگ امریکا و عراق را یک تصمیم نادرست از سوی جورج بوش می داند و می گوید: بوش در این زمینه کاملا خودسرانه عمل کرد. اسناد زیادی وجود دارد که نشان می دهد افراد زیادی با این تصمیم او مخالفند. جورج بوش حتی به توصیه های مشاورانش مبنی بر پرهیز از جنگ با عراق توجه نکرد و باعث شد یک فاجعه بزرگ پیش بیاید.

استاد دانشگاه کلمبیا بر این باور است که جنگ آمریکا و عراق تنها با رای جورج بوش انجام شد و او شخصیت تاثیرگذار برای بروز این کشتار وحشتناک در عراق شد. این نویسنده و استاد دانشگاه دو فصل از کتابش را به عواقب و حاشیه های جنگ عراق و آمریکا پرداخته و می نویسد: این جنگ عواقب بسیار بد و و حشتناکی را با خود به دنبال داشت. عواقبی که زندگی بسیاری از مردم چه در آمریکا و چه در عراق را به خطر انداخت. جان افراد غیر نظامی را تهدید کرد و سربازان بی شماری را بی جهت به کام مرگ کشاند.

ادروارد اسمیت تلاش کرده در کتاب بوش شرح حال کاملی از زندگی، تصمیم گیری ها و عملکردهای خودسرانه بوش در سالهای ریاست جمهوری اش ارائه کند و میزان اثرگذاری این فرد را بر چهره هایی چون دونالد رامسفلد، دیک چنی و کاندولیزا رایس را مورد مطالعه و واکاوی قرار دهد.

کتاب بوش در 832 صفحه و به زبان انگلیسی به رشته تحریر در آمده است. این اثر روز پنجم جولای سال جاری با همکاری نشر سیمون و شوستر منشتر و روانه بازار کتاب شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 723

به "حکایت خودسری های یک رئیس جمهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکایت خودسری های یک رئیس جمهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید