ثالث بعد ایران مال و فرشته درصدد افتتاح شعبه در بروجرد، اصفهان و مشهد است، همکاری ثالث و چشمه

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، همه گیری بیماری کووید19 موجب تغییراتی در فرایند زندگی مردم شد. تفریحات خارج از خانه محدود شد و افراد تصمیم گرفتند زمان بیشتری در محیط امن خانه و به دور از هرگونه تجمع بگذرانند. در چنین وضعیتی کتاب خوانی به یکی از تفریحات بدون خطر و خاص زمان همه گیری تبدیل شد. این در حالی است که برخی کتاب فروشی ها که مرکز اصلی ارائه کتاب به مردم به شمار می فرایند در ماه های همه گیری بیماری کووید19 مجبور به تعطیلی شدند، اما برخی از ناشرکتاب فروشان در همین ماه ها اقدام به افتتاح کتاب فروشی و گسترش فعالیت خود می کنند.

ثالث بعد ایران مال و فرشته درصدد افتتاح شعبه در بروجرد، اصفهان و مشهد است، همکاری ثالث و چشمه

سینا جعفریه، مدیر فروشگاه های ثالث از توجه بیشتر مردم به کتاب در دوران همه گیری بیماری کووید19 خبرداد و اعلام کرد که تعداد زیادی، تنهایی خود را با مطاله پُر می کنند، به همین دلیل کتاب فروشان می توانند فعالیت خود را گسترش بدهند.

در میان اخبار همه گیری بیماری کووید19 شاهد افتتاح و آغاز به کار چند شعبه کتاب فروشی ثالث هستیم، یکی از جدیدترین آن ها شعبه کتاب فروشی خیابان فرشته است. چه برنامه هایی برای این شعبه دارید؟

این شعبه در باغی به اسم ریشه ساخته شده است. این شعبه آغاز به کار کرده است اما به دلیل شرایط همه گیری بیماری کووید19 نمی خواهیم افتتاحیه را در سال 99 برگزار کنیم. بررسی می کنیم در کدام یک از ماه های فروردین یا اردیبهشت 1400 می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی این شعبه را افتتاح کرد.

باغِ ریشه در فضایی چهارهزار متری است که در آن یک گالری، گل فروشی، کافه و فروشگاه ثالث فعالیت می کنند. طراحی این کتاب فروشی کاملا مدرن است و برای ساخت آن از کانتینر استفاده کردیم، دیوارهای بیرونی با جداره آیینه پوشیده شده است.

در دوران همه گیری بیماری کووید19 تعدادی از کتاب فروشان از سختی ادامه کار به دلیل شرایط اقتصادی، رکود بازار نشر و محدودیت عبور و مرور ناراضی بودند. ثالث چگونه شعبه های قبلی را نگه داشته و اقدام به افتتاح کتاب فروشی جدید می کند؟

با نظر دوستان مخالف هستم، چراکه فروشگاه های نشر ثالث در دوران همه گیری بیماری کووید19 رشد مثبت داشته است. مردم انزوا و تنهایی را با کتاب پُر می کنند و این اتفاق خوبی است. همچنین درنظر داریم با بهبود شرایط و کم شدن آمار مبتلایان در شهر، برنامه های امضای کتاب، رونمایی، نقد و بررسی کتاب را در شعبه ها از سر بگیریم.

از طرفی هم زمان با فعالیت در حوزه نشر کاغذی، در همکاری با نشر چشمه، برای رادیو بیشه کتاب صوتی تهیه می کنیم که این برنامه هم با استقبال خوبی همراه است.

آیا این دو نشر بزرگ، به تفاهم برای انجام اقدامات دیگری هم رسیده اند؟

در حال حاضر، تولید کتاب صوتی را در همکاری با نشر چشمه آغاز کردیم. نتیجه این فعالیت تولید چند کتاب صوتی مانند دوست باهوش من نوشته النا فرانته، ترجمه سودابه قیصری با صدای شبنم فرشادجو، کتاب عبور از خط قرمز نوشته علی دیزایی با صدای پرویز پرستویی، کتاب زندگی در پیش رو نوشته رومن گاری، ترجمه لیلی گلستان با صدای آزاده صمدی خوانده و چند کتاب دیگر است. این دو نشر پیش از این، همکاری بلند مدتی با هم داشتند، اما کار به صورت جدی در تولید کتاب صوتی شکل گرفته است و برنامه ها برای همکاری های آینده به زودی اعلام خواهدشد.

دیگر آسیبی که کتاب فروشان در همه گیری بیماری کووید19 با آن روبرو شدند، تعطیلی مجتمع های تجاری در زمان پیک همه گیری و به تبع تعطیلی کتاب فروشی هایی بود که در آن مجتمع ها فعالیت می کنند. این در حالی است که بزرگترین شعبه ثالث با متراژ هزار و 200 متر در ایران مال فعالیت می کند. دیدگاه شما درباره افتتاح کتاب فروشی در مجتمع تجاری چیست؟

خوشبختانه دوستانی که در مجتمع تجاری سرمایه گذاری کلان می کنند، به این نتیجه رسیدند که فضای فرهنگی و ورزشی لازمه ادامه فعالیت مجتمع تجاری است. آنچه برای مجتمع های تجاری برنامه ریزی می شود، الگوبرداری از پاساژهایی است که خارج از ایران ساخته شده است. در تمام مجتمع های خارج از ایران، کتاب فروشی و بخش های فرهنگی فعالیت می کنند.

ثالث چه برنامه ای برای افزایش شعبه های خود در تهران و دیگر شهرها دارد؟

سال آینده شعبه دیگری در مجتمع هدیش مال در میدان هروی افتتاح خواهدشد. فکر می کنم این شعبه در بهار افتتاح شود. تا به حال شعبه ای در دیگر استان ها نداشتیم، اما با مدیران شهرداری و پاساژها در شهرستان های بروجرد، اصفهان و مشهد رایزنی می کنیم. زیرا در این شهرستان ها استقبال و مخاطب حرفه ای زیاد است و این نیاز را می بینیم تا در شهرستان ها این اقدام را انجام دهیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3539

به "ثالث بعد ایران مال و فرشته درصدد افتتاح شعبه در بروجرد، اصفهان و مشهد است، همکاری ثالث و چشمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثالث بعد ایران مال و فرشته درصدد افتتاح شعبه در بروجرد، اصفهان و مشهد است، همکاری ثالث و چشمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید