تهران در شرایط کاملاً بحرانی

به گزارش یزد بلاگ، رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه شهر تهران در شرایط کاملاً بحرانی و پر خطر واقع شده است، گفت: بر این اساس ستاد کرونای تهران به همراه استانداری تهران طی نامه ای به وزیر بهداشت و وزیر کشور، در خواست اعمال محدودیت های کرونایی برای استان تهران را تهیه و ارسال کردیم.

تهران در شرایط کاملاً بحرانی

دکتر علیرضا زالی در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب که در ستاد کرونای استان تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره واگذاری اختیار تعطیلی استان ها به ستاد های استانی کرونا، اظهار کرد: همانگونه که امروز در ستاد ملی مطرح شد، بلافاصله بعد از آن ستاد کرونای تهران به همراه استانداری تهران طی نامه ای به وزیر بهداشت و وزیر کشور، در خواست اعمال محدودیت های کرونایی برای استان تهران را تهیه و ارسال کردیم.

وی ادامه داد: آن چیزی که در ستاد ملی مصوب شد، سقف و بازه زمانی یک هفته ای برای محدودیت ها بوده که بر این اساس ما هم در بازه زمانی یک هفته ای خواستار اعمال محدودیت ها در استان و شهر تهران هستیم و طبیعتا در انتهای هفته با تحلیل آماری و اپیدمیولوژیک بیماری در استان تهران، راجع به استمرار، ادامه و یا تعلیق محدودیت ها اعمال نظر خواهیم کرد.

زالی با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته تعداد بیماران تازه بستری در بیمارستان های تهران به 800 نفر افزایش یافته است، گفت: از این تعداد حدود 125 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند. در واقع شرایط تازه بیماری در تهران کماکان به گونه ای است که شرایط شهر تهران را در شرایط کاملاً بحرانی و پر خطر قرار داده است.

وی با بیان اینکه تا انتهای هفته گذشته تقریباً هر روز شاهد شیب رو به تزاید آمار بیماری بوده ایم، گفت: در هفته فعلی و پیش رو هم آمار بررسی خواهد شد و بر اساس شرایط تهران تصمیم گیری می شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4375

به "تهران در شرایط کاملاً بحرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران در شرایط کاملاً بحرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید