تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است ، احتمال افزایش کرایه اتوبوس های بین شهری در نوروز 99

به گزارش یزد بلاگ، اسلامی گفت: 60 تا 70 هزار واحد مسکونی در اطراف تهران در قالب طرح ملی مسکن ساخته خواهد شد.

تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است ، احتمال افزایش کرایه اتوبوس های بین شهری در نوروز 99

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار ، درباره توسعه ناوگان حمل و نقل جاده ای گفت: افزایش تعداد ناوگان های جاده ای را در دستور کار خود قرار داده ایم و به کارخانجات و فراوری نمایندگان این حوزه اعلام نموده ایم که تا شروع سفرهای نوروزی میزان فراوریات خود را در حوزه جاده ای افزایش دهند.

او با اشاره به اینکه در ایام نوروز 99همانند سال های گذشته به دلیل آنکه ناوگان های عمومی یکسر خالی هستند، گفت:کرایه ها را افزایش خواهیم داد؛ البته پیش از آن جلسات و آنالیز های متعددی را با انجمن های شرکت های مسافری و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برگزار خواهیم کرد.

اسلامی با اشاره به اینکه در شهرهای جدید کشور 200هزار سهمیه در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار داده ایم گفت: 60 تا 70هزار واحد مسکن از 200 هزار واحد شهرهای جدید مربوط به استان تهران است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: ثبت نام طرح اقدام ملی برای استان تهران به هیچ عنوان حذف نشده و به دلیل آنکه برنامه ریزی برای شهر تهران به عنوان کلانشهر با سایر استان های کشور متفاوت است بنابراین باید تمهیدات و برنامه ریزی های ویژه ای را برای آنان انجام دهیم.

او اضافه نمود: هیچ آمار و یا برنامه جدیدی برای طرح اقدام ملی مسکن وجود ندارد و ما سیاست های خود را در این بخش با قدرت ادامه خواهیم داد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ثبت نام همچنان در بافت های فرسوده ادامه دارد، گفت: نوسازی بافت های فرسوده بخشی از طرح اقدام ملی است و متقاضیان می توانند پس از تکمیلی مدارکشان ثبت نام را انجام دهند.

تکمیل خط راه آهن چابهار-زاهدان تا سرانجام دولت دوازدهم

وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین شرایط ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن هم اظهار کرد: ثبت نام در استان تهران تا سرانجام آذر ماه شروع می گردد.

او در پاسخ به این سوال که بعضی از متقاضیان از 99 ساله بودن تعدادی از واحد های مسکن در طرح اقدام ملی گله مند هستند، گفت: ما در این طرح سه نوع شیوه برای واگذاری واحد ها در نظر گرفته ایم که طرح واگذاری زمین به صورت 99 ساله یکی از این شیوه هاست که بعضی از دهک ها بعد از تهیه زمین از آن استفاده می نمایند.

اسلامی با اشاره به اینکه دولت 400 هزار واحد مسکونی در کل کشور برای دهک های مختلف کشور تا 2 سال آ ینده خواهد ساخت، اظهار کرد: دهک های 4 تا 7 جامعه در قالب شیوه های مختلف از جمله پروژه های مشارکتی می توانند این واحد ها را دریافت و یا بسازند.

وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: طرح اقدام ملی مسکن به صورت سه روش به متقاضیان تحویل داده می گردد که بخشی از آن ها در قالب پروژه های مشارکتی توسط سازندگان و انبوه سازان ساخته می گردد و تعدادی از واحد ها هم با در اختیار گذاشتن زمین به صورت گروهی در شهر های مختلف می توانند واحد های خود را بسازند.

او اضافه نمود: بخش دیگری از این واحد ها هم به وسیله ثبت نام و به صورت مرحله به مرحله و بر اساس واریز مبالغ تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

او با اشاره به اینکه در بعضی از شهر ها با ارائه زمین به مردم و پشتیبانی از نقشه ها و ارائه تسهیلات می توانند متقاضیان واحد های خود را بسازند، گفت: بعضی از پروژه ها هم در این طرح به شرکت ها ارائه می گردد و با انعقاد قرارداد مردم می توانند واحد های خود را به صورت مشارکتی دریافت نمایند.

اسلامی با اشاره به اینکه 20 هزار نفر در بافت های فرسوده در قالب طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده اند، گفت: نوسازی واحدهای مسکونی در حال اجرا است و بخشی از آنها به بانک ها معرفی شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان باید با عضویت و ثبت نام در این سامانه طبق زمانبندی واحد های خود را تحویل بگیرند.

او در ادامه به انتخابات رئیس نظام مهندسی کشور و شورای مرکزی نظام مهندسی اشاره نمود و گفت: چند روز پیش انتخابات رئیس نظام مهندسی کشور در حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار گردید و سه نفر به عنوان کاندیدای روسای نظام مهندسی انتخاب شدند.

اسلامی اظهار کرد: از این سه نفر باید یک نفر به رئیس جمهور معرفی گردد و پس از تایید ایشان به عنوان رئیس نظام مهندسی کشور انتخاب گردد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: به ترتیب آرای سه نفر 24،21،19 رای کسب کرد و البته یک زن هم آرای لازم را کسب نموده بود که من تنها باید سه نفر را انتخاب می کردم.

او با اشاره به اینکه ما هیچ نوع نفوذ سیاسی و مداخله ای در بحث شورای مرکزی نظام مهندسی نداریم، گفت: تمامی مراحل انتخابات در این بخش به خوبی طی شده و در این شورا از بین 66 نفر باید 32 نفر انتخاب می شدند که انتخاب تمامی آنها با هماهنگی و در یک فضای مناسب اجرا شده است

لازم به ذکر است وزیر راه و شهرسازی چندی پیش در مراسم تودیع و معارفه اعضای سازمان نظام مهندسی کشور گفته بود در این دوره از انتخابات شورای مرکزی سازمان های نظام مهندسی ساختمان، میزان مشارکت در حد مطلوبی نبوده و باید سعی کنیم تا جامعه مهندسی نرخ مشارکت مطلوبی در تمامی تصمیم گیری های آن سازمان داشته باشد.

او همچنین بر استفاده از فرصت ها و تقویت سرمایه های انسانی عضو سازمان های نظام مهندسی ساختمان تاکید نمود و یادآور شد: هیچکس فشاری بر اینجانب نیاورده است و انتخاب این عده به جهت ایجاد هماهنگی و یکپارچگی بین سازمان های نظام مهندسی ساختمان صورت گرفته است.

اسلامی گفت: انتخاب اعضای منتخب که بعد از رای گیری سه نفر از آنها به عنوان منتخب به رییس جمهوری معرفی می شوند تا از بین آنها یک نفر ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور را برعهده بگیرد به صورت رعایت فرصت برابر و با توازن استانی صورت گرفته و دنبال می گردد و شامل ملاحظات گوناگون تخصصی در حوزه ساخت و ساز است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: انتخاب اعضای شورای مرکزی دوره هشتم سازمان های نظام مهندسی ساختمان با نهایت دقت صورت گرفته و کوشش شده است تا افرادی منتخب شوند که به صورت تخصصی کار را دنبال نمایند.

او با اشاره به اینکه ایران کشوری آسیب پذیر است و باید در جهت پیشرفت در امر ساخت و ساز گام بردارد، اضافه نمود: باید کشور در زمینه ساخت و ساز در جهت اعتلا قرار گیرد. زیرا منابع محدود است و باید از منابع به صورت بهینه در ساخت و ساز استفاده گردد.

اسلامی تاکید نمود: احتیاج است تا سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به سازمان حرفه ای برای آحاد مردم تبدیل گردد و بتواند احتیاجهای کشور را در امر ساخت و ساز در اقصی نقاط کشور رفع کند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین خاطرنشان کرد: باید شرایطی را فراهم کرد تا در کشورمان مصون سازی در برابر آسیب های مخاطرات طبیعی در حوزه ساخت و ساز انجام گردد و میزان آسیب ها به حداقل خود برسد.

او تاکید نمود: مهمترین فرصت جامعه مهندسی، ایجاد تحول در ساخت و ساز و فراوری و عرضه مسکن است که جریان آن در کشور شروع شده و باید از این فرصت برای ایجاد تحول در حوزه های مختلف معماری، شهرسازی، محیط زیستی و ایجاد استحکام، نهایت بهره مندی را داشته باشیم.

اسلامی یکی از ارکان اجرای طرح اقدام ملی را سازمان های نظام مهندسی ساختمان برشمرد و گفت: پیشگیری از تعرض به اراضی، تغییرکاربری هایی که موجب آزرده خاطری مردم می گردد از جمله مواردی است که در تکالیف بخش مهندسی کشور قرار گرفته است و مورد تاکید وزارت راه و شهرسازی و دولت است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 229

به "تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است ، احتمال افزایش کرایه اتوبوس های بین شهری در نوروز 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است ، احتمال افزایش کرایه اتوبوس های بین شهری در نوروز 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید