تنش لفظی نمایندگان چین و آمریکا در نشست شورای امنیت درباره سوریه

به گزارش یزد بلاگ، نمایندگان چین و آمریکا در نشست شورای امنیت درباره سوریه یکدیگر را بر سر بحران شیوع کرونا مقصر کردند.

تنش لفظی نمایندگان چین و آمریکا در نشست شورای امنیت درباره سوریه

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل یزد بلاگ، تنش های فزاینده میان چین و آمریکا در مورد همه گیری شیوع ویروس کرونا به صحن علنی نشست شورای امنیت در مورد سوریه کشیده شد.

به نوشته رویترز کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در این نشست از چین خواست با حمایت از یک قطعنامه درباره سوریه ادعاهایش درباره رهبری دنیا برای مبارزه با کووید-19 را به اثبات برساند.

نماینده چین در پاسخ گفت پکن از ایالات متحده می خواهد تمرکزش را روی مبارزه با ویروس کرونا قرار دهد و ضمن خودداری از سیاسی کاری، به دنبال نجات جان انسان ها بوده و مسئولیت هایش را به گردن دیگر کشورها نیندازد.

جائو لی جیان سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری خلق چین هم روز سه شنبه در یک نشست خبری از اظهارات بی اساس دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه چین به شدت انتقاد کرد و هدف از چنین اظهاراتی را تخریب وجهه پکن و منحرف کردن افکار عمومی از بی کفایتی دولت آمریکا در مهار بحران کرونا خواند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در واکنش به نامه ای که اخیراً دونالد ترامپ برای رئیس سازمان بهداشت دنیای ارسال نموده و در آن بار دیگر اتهامات علیه چین را تکرار نموده است، گفت: هدف ترامپ این است که چهره پکن را در دنیا تخریب کند.

وی اضافه کرد: ترامپ کوشش می نماید مسئولیت های خود را به گردن سازمان بهداشت دنیای بیندازد و این نیز احتمالاً روشی برای منحرف کردن افکار عمومی است.

این مقام چینی توضیح داد: کوشش برای تخریب چهره چین و انداختن مسئولیت عملکرد ضعیف دولت آمریکا در مواجهه با کرونا به گردن دیگران یک اشتباه محاسباتی است و باید گفت که هدف گیری آمریکا در این قضیه غلط است.

بر اساس آمارهای رسمی دولت آمریکا، تا به امروز بالغ بر 1.5 میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا (بیماری کووید 19) مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از 92 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

آمریکا هم از لحاظ تعداد مبتلایان و هم از لحاظ تعداد قربانیان کرونا، با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به سایر کشورها در رتبه اول دنیا قرار گرفته است.

عملکرد ضعیف دولت ترامپ در مبارزه با ویروس کرونا در آمریکا و بیکار شدن بیش از 30 میلیون آمریکایی بر اثر بحران کرونا، نقدها از رئیس جمهور این کشور را به شدت افزایش داده است.

در فاصله کمتر از 6 ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ کوشش می نماید تا با متهم کردن چین و سازمان بهداشت دنیای در قضیه کرونا، از شدت این نقدها بکاهد و شانس خود را برای پیروزی در انتخابات حفظ کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مرداد 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1320

به "تنش لفظی نمایندگان چین و آمریکا در نشست شورای امنیت درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنش لفظی نمایندگان چین و آمریکا در نشست شورای امنیت درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید