تصویب سند راهبردی توسعه گردشگری در هیئت دولت

به گزارش یزد بلاگ، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام این خبر بیان نمود: سند توسعه گردشگری برای اتخاذ رویکردی بین بخشی و یکپارچه به منظور دستیابی به توسعه پایدار گردشگری و با همکاری دستگاه های اجرایی، اساتید دانشگاهی و فعالان بخش خصوصی تدوین شده است.

تصویب سند راهبردی توسعه گردشگری در هیئت دولت

او با بیان اینکه این سند با چشم انداز فراهم کردن چارچوب هماهنگ سیاستی بین تمامی ارگان ها و سازمان های ذیربط تهیه شده است، افزود: سند توسعه گردشگری با تاثیر بر عناصر مؤثر در بخش گردشگری مانند مدیریت گردشگری، مسائل فضای کسب و کار این حوزه، زیرساخت های گردشگری، نیروی انسانی و فرهنگ سازی، مسائل مربوط به اتباع خارجی و تبلیغات و بازاریابی تمرکز دارد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهداف سند مذکور شرح داد: مشخص کردن خطوط کلان سیاستی براساس گلوگاه های اصلی حوزه گردشگری کشور، ایجاد زمینه تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری، پیاده سازی اهداف در پویاترین حالت ممکن و منطبق با هدف افزایش بهره وری و توسعه از اهداف کلی سند پیشنهادی است.

مونسان دستیابی به شاخص های رقابت پذیری سفر و گردشگری را از دیگر اهداف این سند مطرح نمود و گفت: همچنین توانمندسازی محیط، سیاست های سفر و گردشگری و منابع طبیعی و فرهنگی از اهداف کلی این سند است.

او در انتها با بیان اینکه در تدوین سند راهبردی توسعه گردشگری، مدل سیاست گذاری فرایندی مورد استفاده قرار گرفته است، افزود: جامع نگری در حوزه گردشگری از مسائل زیست محیطی تا شبکه گردشگری کشور، توجه به اسناد بالادستی و تجارب قبلی کشور در حوزه گردشگری در صد سال اخیر، از مزیت های سند مذکور به شمار می آید.

میراث آریا

منبع: گردشبان
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1743

به "تصویب سند راهبردی توسعه گردشگری در هیئت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب سند راهبردی توسعه گردشگری در هیئت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید