تشویق سرمایه گذاران برای ورود به دشت لوت

به گزارش یزد بلاگ، بعد از ثبت جهانی دشت لوت در لیست یونسکو، برترین موقعیت برای نهادهای مسئول فراهم آمده است که بتوانند سرمایه گذاران داخلی و خارجی را برای سرمایه گذاری در این منطقه ترغیب نمایند.

تشویق سرمایه گذاران برای ورود به دشت لوت

رئیس کمیسیون مالی مجلس گفت: ثبت جهانی دشت لوت، موقعیت ویژه ای برای تشویق سرمایه گذاری در بناهای تاریخی منطقه است .

محمدرضا پورابراهیمی ثبت جهانی دشت لوت را یک موقعیت استثنایی برای جذب سرمایه گذار به سوی منطقه دانست و اظهار کرد:

در این جهت، بناهای تاریخی به عنوان جذابیت دیگر گردشگری منطقه و ظرفیتی که برای پوشش دادن ضعف زیرساخت های ما هستند، باید در اولویت ویژه قرار بگیرند . ثبت جهانی دشت لوت به عنوان یک جاذبه گردشگری طبیعی، موقعیت های ویژه ای را برای استان های کرمان، یزد و خراسان جنوبی ایجاد می نماید .

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به آثار تاریخی این استان که در لیست میراث جهانی به ثبت رسیده اند، گفت:

با این وجود ثبت جهانی این منطقه باید به مثابه آغاز یک عملیات بزرگ سرمایه گذاری در منطقه شناسایی گردد و ما متوجه باشیم که نخست باید از همین نقطه اقدامات نو و جدی را آغاز کنیم .

وی با اشاره به وجود بناها و کاروانسراهای تاریخی پرتعداد در استان های مجاور دشت لوت شرح داد که پتانسیل دشت لوت یک پتانسیل بزرگ طبیعت گردی است. اما در حاشیه آن نباید از ظرفیت کم نظیر بوم گردی و همین طور آثار تاریخی منطقه غافل بود .

رئیس کمیسیون مالی مجلس ادامه داد:

ثبت جهانی دشت لوت یک موقعیت استثنایی برای جذب سرمایه گذاری به سوی منطقه است و قطعاً در این جهت بناهای تاریخی به عنوان جذابیت دیگر گردشگری منطقه و همین طور ظرفیتی که برای پوشش دادن ضعف زیرساخت های ما هستند، باید در اولویت ویژه قرار بگیرند .

به گزارش صندوق احیاء و بهره برداری از آثار تاریخی؛ پور ابراهیمی با اشاره به ثمرات جهانی شدن دشت لوت اضافه نمود که با اقدامی انجام شد به صورت طبیعی تمرکز توجه سرمایه گذاران صنعت گردشگری به ظرفیت های استان های مجاور این منطقه افزایش قابل توجهی پیدا نموده است. درواقع این برترین موقعیتی است که نهادهای مسئول بتوانند سرمایه های داخلی و خارجی را برای سرمایه گذاری در بناهای تاریخی منطقه ترغیب نمایند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4721

به "تشویق سرمایه گذاران برای ورود به دشت لوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشویق سرمایه گذاران برای ورود به دشت لوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید