تشریح برنامه وزارت نیرو برای احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در 4 سال آینده

به گزارش یزد بلاگ، وزیر نیرو از برنامه های این وزارتخانه برای ایجاد 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر طی 4 سال آینده خبر داد و گفت: در پی توسعه ساخت نیروگاه های خورشیدی در اقصاء نقاط کشور هستیم.

تشریح برنامه وزارت نیرو برای احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در 4 سال آینده

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو، امروز (سه شنبه 20 مهر) بعد از حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگوی تلویزیونی گفت: در این نشست برنامه های وزارت نیرو در دولت سیزدهم در حوزه احداث نیروگاه های تجدیدپذیر را بررسی کردیم.

وی افزود: با توجه به رشد شدید مصرف انرژی در کشور محدودیت هایی برای تامین سوخت های فسیلی داریم و در حال حاضر در دنیا با استفاده از نیروگاه های تجدیدپذیر و انرژی های خورشیدی و بادی مصارف سوخت های فسیلی در نیروگاه ها را به شدت کاهش دادند.

وزیر نیرو شرح داد: برنامه وزارت نیرو ایجاد 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر طی 4 سال در اقصی نقاط کشور با موضوع نیروگاه های خورشیدی است که هم از نظر خورشیدی بسیار به صرفه است و نیاز به سرمایه گذاری کمتری دارد و هم اینکه صرفه جویی بسیار بالایی دارد.

محرابیان بیان کرد: اگر یک میلیارد دلار برای احداث یک نیروگاه تجدیدپذیر در نظر بگیریم، 50 درصد سوخت فسیلی را سالانه صرفه جویی خواهد کرد، یعنی در طی دو سال مجموعه صرفه جویی آن معادل دو سال سرمایه گذاری برای ساخت یک نیروگاه است.

وی بیان کرد: احداث نیروگاه های خورشیدی از نظر اقتصادی بسیار توجیه پذیر است ضمن اینکه در تامین امنیت انرژی هم کمک مان خواهد کرد و امکان تولید انرژی بیشتری به ما می دهد و در این زمینه دیگر هیچ دغدغه ای برای تامین سوخت آن ها نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4581

به "تشریح برنامه وزارت نیرو برای احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در 4 سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح برنامه وزارت نیرو برای احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در 4 سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید