تسکین علائم آرتریت روماتوئید با تمرینات یوگا

به گزارش یزد بلاگ، انجام مرتب تمرینات یوگا در افراد مبتلا به بیماری آرتریت روماتوئید فواید جسمی و روانی قابل ملاحظه ای دارد.

تسکین علائم آرتریت روماتوئید با تمرینات یوگا

به گزارش خبرنگاران، بررسیهای پزشکی نشان می دهد که حرکات یوگا، انعطاف پذیری بدن را بهبود می بخشد و انجام فعالیتهای بدنی روزمره مانند پیاده روی را برای افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید آسان تر می نماید.

علاوه بر این، انجام مرتب تمرینات یوگا می تواند التهاب و درد را کاهش دهد و به بهبود تحرک یاری کند.

همچنین بررسیها حاکی از آن است که تمرینات یوگا به بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید یاری میکند تا بیماری خود را پذیرفته و دیدگاه مثبت و توانمندتری به خود داشته باشند. تمرینات یوگا می تواند به بهبود اضطراب و افسردگی در افراد مبتلا به این عارضه نیز یاری کند.

آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمنی و التهابی است که بر اثر آن سیستم ایمنی به بافت های بدن و بیشتر مفاصل حمله می نماید و می تواند موجب بروز التهاب گردد.

این عارضه می تواند به طیف وسیعی از علائم از جمله درد مزمن، کاهش تحرک مفاصل و خستگی منجر گردد.

در حالیکه درمانی برای آرتریت روماتوئید وجود ندارد اما فیزیوتراپی و دسته ای از داروها موسوم به داروهای ضد روماتیسم (DMARDS) می توانند به کند شدن فرایند پیشرفت بیماری یاری نمایند.

انجام تمرینات یوگا ممکن است همراه با روشهای درمانی دیگر در کاهش درد ناشی از این عارضه یاری نموده و موجب گردد افراد مبتلا به این عارضه از نظر روانی بهتر با بیماری کنار آیند. به این ترتیب این امکان برای بهبود کیفیت زندگی در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید از نظر جسمی و روانی وجود دارد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت verywellhealth، آرتریت روماتوئید باعث التهاب شده که منجر به درد، سفتی و ورم در مفاصل می گردد.

تمرین مداوم یوگا می تواند نشانگرهای التهابی را که باعث آرتریت روماتوئید و سایر بیماری ها می گردد کاهش دهد.

در مطالعه ای محققان مشاهده کردند پس از یک برنامه درمانی هشت هفته ای متشکل از دارو درمانی و تمرینات یوگا، سطح نشانگرهای التهابی در افراد شرکت نماینده کاهش پیدا نموده است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3139

به "تسکین علائم آرتریت روماتوئید با تمرینات یوگا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسکین علائم آرتریت روماتوئید با تمرینات یوگا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید