ترامپ به دنبال لغو حق شهروندی براساس تولد در آمریکا

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران : دونالد ترامپ رییس جمهوری مستقر در کاخ سفید پیش از پایان دوره ریاست جمهوری اش به دنبال لغو قانون اعطای حق شهروندی آمریکا بر اساس تولد است.

ترامپ به دنبال لغو حق شهروندی براساس تولد در آمریکا

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا: نشریه هیل، ترامپ در نظر دارد پیش از ترک دفتر بیضی کاخ سفید دستور اجرایی لغو حق شهروندی بر اساس تولد در آمریکا را امضا کند.

روز جمعه منابع آگاه به این نشریه آمریکایی گفتند که اعضای دولت ترامپ در این مورد مکررا گفت و گو کرده اند. آنها امید دارند تا رییس جمهوری آمریکا پیش از مراسم تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه در این باره دست به اقدام عملی بزند.

براساس قانون فعلی، تمام بچه های متولد در ایالات متحده به صورت اتوماتیک شهروندی آمریکا را دریافت می کنند بدون در نظر دریافت اینکه والدین آنها آمریکایی هستند یا خیر. در نتیجه احتمالا ترامپ به دنبال پایان بخشیدن به چنین قانونی است.

برخی از کارشناسان در حوزه قانون اساسی آمریکا گفته اند که هر دستور اجرایی که توسط ترامپ در این موضوع امضا شود قانونی به نظر نمی آید. آنها معقتدند که حق اعطای شهروندی بر اساس تولد در آمریکا طبق اصلاحیه 14 قانون اساسی تحت مصونیت قرار گرفته است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2794

به "ترامپ به دنبال لغو حق شهروندی براساس تولد در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به دنبال لغو حق شهروندی براساس تولد در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید