بین دستگاه های اجرایی و سیاست گذار در حوزه مد و لباس رویکرد واحدی وجود ندارد

به گزارش یزد بلاگ، اسدی از نبود یک رویکرد واحد در بین دستگاه های اجرایی و سیاست گذار در حوزه مد و لباس انتقاد کرد و گفت: متاسفانه وقتی با پدیده جدیدی در حوزه فرهنگ روبرو می شویم آن را ممنوع می کنیم.

بین دستگاه های اجرایی و سیاست گذار در حوزه مد و لباس رویکرد واحدی وجود ندارد

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی یزد بلاگ، برنامه مصاحبهی اجتماعی رادیو مصاحبه در مورد سودای مدلینگ و شرایط پیش رو در فضای مجازی و اینستاگرام با دکتر کبری خزعلی مسئول شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی و روح الله اسدی مدیر کل دفتر هماهنگی و نظارت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

کبری خزعلی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی به حوزه مد و لباس ورود نموده است، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در این حوزه به نوگرایی و توجه جوان به نو بودن، مطرح بودن و داشتن شخصیتی ارزشی برای کسب محبوبیت اجتماعی توجه نموده است.

وی مصوبه مجلس و تصویب قانون مد و لباس در سال 1385 را نشانه توجه قانون گذار به مد و لباس دانست و عنوان نمود: مد و لباس احتیاج نسل جوان به عنوان یک احتیاج اصیل فرهنگی است، زیرا انسان ها بر اساس استعدادها، ظرفیت ها و توانایی و همچنین مهارت ها در فضایی که جامعه زمینه سازی می نماید.

مسئول شورای زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی توضیح داد: در حقیقت تنها موضوعی که جامعه تحمیل می نماید جهت دهی تحت عنوان مد است هر چند پوشیدن لباس انتخاب شخصی و فردی افراد است. جامعه با انتخاب مد در هر سال، افراد را به سمت پوششی که به عنوان مد انتخاب نموده است سوق می دهد.

وی با تاکید بر اینکه مد و لباس در حد متعادل یک ضرورت اجتماعی است، اظهار کرد: بعضی از مد ها با فرهنگ ایرانی و اسلامی عجین می گردد که بسیار مطلوب است، اما اگر با رها کردن ارزش ها همراه باشد که امروز نیز با آن روبرو هستیم، مسائل فرهنگی زیادی به وجود می آید.

روح الله اسدی با تصریح بر اینکه مد و لباس یکی از مسائل مهم هر جامعه ای است که از ابعادی گوناگون فرهنگی، اجتماعی، مالی و حتی سیاسی قابل توجه و آنالیز است، اظهار کرد: بعضی افراد معتقد هستند مد، نشانه ای از رشد و تمدن است و بعضی دیگر اعتقاد دارند مد نشانه ای از خودباختگی و بی هویتی است.

وی از نبود یک رویکرد واحد در بین دستگاه های اجرایی و سیاست گذار در حوزه مد و لباس انتقاد کرد و گفت: وقتی نظرات و عملکرد دستگاه های مختلف از ستاد های ملی و استانی ساماندهی امور جوانان تا سایر نهاد ها را آنالیز می کنیم متوجه می شویم دیدگاه و نظرات واحدی درباره مد و لباس وجود ندارد. بعضی دستگاه ها معتقد هستند مد و لباس اصلا صنعت است و بعضی دیگر از نهاد ها اعتقاد دارند باید موضوع مد و لباس جمع گردد و اساسا صنعتی به این نام وجود ندارد.

مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از برخورد هایی که در حوزه های فرهنگی روی می دهد، بیان نمود: متاسفانه وقتی با پدیده جدیدی در حوزه فرهنگ روبرو می شویم آن را ممنوع می کنیم. در حوزه مدلینگ نیز آن را بد دانستیم، زیرا هیچ شناختی از آن نداشتیم، زیرا این سختی را به خودمان نمی دهیم که زیرساخت های آن را متناسب با فرهنگ خودمان تغییر دهیم و این موضوع را در تمام مسائل فرهنگی از ماهواره را تا مد و لباس می توان مشاهده کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2532

به "بین دستگاه های اجرایی و سیاست گذار در حوزه مد و لباس رویکرد واحدی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بین دستگاه های اجرایی و سیاست گذار در حوزه مد و لباس رویکرد واحدی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید