بلیت هواپیما گران شد؟ ، واکنش رئیس سازمان هواپیمایی

به گزارش یزد بلاگ، در حالی رئیس کمیسیون عمران از مصوبه 30 درصدی شورای عالی هواپیمایی برای افزایش قیمت بلیت هواپیما خبر داده بود که رئیس سازمان هواپیمایی گفت: این اندازه افزایش را تایید نمی کنیم.

بلیت هواپیما گران شد؟ ، واکنش رئیس سازمان هواپیمایی

به گزارش خبرنگاران، اواسط ماه گذشته محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه از افزایش 30 درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی جلوگیری نموده ایم گفته بود: بعضی ایرلاین ها عمدا در حال زمین گیر کردن هواپیماها هستند.

وی با اشاره به مصوبه 3 ماه قبل برای افزایش 30 درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی به وسیله شورای عالی هواپیمایی اضافه نمود: سه ماه است که این کار را متوقف نموده ایم. در این بین بعضی شرکت های هواپیمایی به طور غیرمستقیم هواپیماهای خود را زمین گیر می نمایند.

وی در این باره شرح داد: به همین علت نیز بلیت پرواز به سختی تهیه می گردد. در زمان حاضر حدود 115 فروند از ناوگان مسافری کشور فعال است. این در حالی است که ناوگان هوایی مسافربری کشور دارای حدود 400 فروند هواپیماست.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این پرسش که مجلس تا چه زمانی می تواند در برابر افزایش قیمت بلیت پروازها مقاومت نمایند، افزود: این افزایش 30 درصدی در شورای عالی هواپیمایی تصویب شده و ایرلاین ها در انتظار ابلاغ آن هستند.

رضایی کوچی با یادآوری این که ایرلاین ها برای یک ساعت پرواز حدود 930 هزار تومان دریافت می نمایند، توضیح داد: با افزایش 30 درصدی یک ساعت پرواز به حدود 1.2 میلیون تومان افزایش می یابد، البته این در صورتی است که شرکت ها تخلف ننمایند.

سازمان هواپیمایی: افزایش 30 درصدی قیمت را تایید نمی کنیم

این در حالی است که رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این که سال جاری افزایش قیمت ها را در همه حوزه ها داشته ایم، اظهار کرد: دی ماه سال گذشته 15 درصد قیمت بلیت را کاهش دادیم و در سایت ایرلاین ها آنرا همچنان کنترل می کنیم.

وی اضافه نمود: شرکت های هواپیمایی با توجه به تمام اتفاقات روی داده در حوزه های مختلف و افزایش قیمت ها که در صنعت هوانوردی وجود دارد، درخواست افزایش قیمت بلیت هواپیما را داشته اند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: این درخواست در شورای عالی هواپیمایی مطرح شده که در صورت نهایی شدن آنرا اطلاع رسانی خواهیم کرد.

محمدبخش در پاسخ به این پرسش که افزایش 30 درصدی قیمت بلیت هواپیما را تایید می کنید، گفت: این عدد را تایید نمی کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1401 بروزرسانی: 5 شهریور 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4871

به "بلیت هواپیما گران شد؟ ، واکنش رئیس سازمان هواپیمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت هواپیما گران شد؟ ، واکنش رئیس سازمان هواپیمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید