بارش سنگین برف و باران طی امروز و فردا

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران: سازمان هواشناسی پیش بینی کرد: بارش برف در نواحی سردسیر و بارش باران در نواحی گرمسیر کشور با تقویت سامانه بارشی در روز جاری و فردا، شدت می گیرد؛ ضمن اینکه بارش ها تا سرانجام هفته در اغلب استان ها ادامه دارد.

بارش سنگین برف و باران طی امروز و فردا

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی برای شرایط جوی امروز (دوشنبه) و فردا (سه شنبه) هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، از امروز بارش برف یا باران، رخداد مه، کاهش دید، در نواحی با اقلیم گرم رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید و در منطقه ها سردسیر، ارتفاعات و دامنه ها بارش برف سنگین، وقوع بهمن و کولاک برف را خواهیم داشت.

بر این اساس، امروز در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، شمال فارس، ایلام، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد، بارش ها با شدت بیشتری آغاز می شود.

فردا در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، نیمه شمالی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه شرقی خوزستان، ایلام و جنوب و غرب اصفهان نیز سامانه بارشی با شدت بیشتری نسبت به سایر استان ها فعال است.

این سامانه بارشی باعث انسداد راه های روستایی و اختلال در جاده های منطقه ها سردسیر و ارتفاعات و دامنه استان های واقع در رشته کوه زاگرس خواهد شد.

جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، اختلال در سفرهای بین شهری و داخل شهر، و اختلال در فعالیت های عمرانی، صاعقه، اختلال در ناوگان حمل و نقل، خسارت به صنعت کشاورزی، رخداد بهمن، اختلال در انتقالِ منابع انرژی به ویژه برق و گاز از دیگر مخاطرات این سامانه است.

همچنین بر اساس اعلام شرایط جوی زرد طی امروز تا روز پنجشنبه، سامانه بارشی با شدت کمتر در چندین استان دیگر فعال می شود.

بر این اساس فردا در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، تهران، البرز، مرکزی، قزوین، همدان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، بوشهر، نیمه شمالی کرمان، فارس، لرستان و کردستان و روز چهارشنبه در اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، قم، مرکزی، تهران، البرز، قزوین، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان و همدان بارندگی خواهیم داشت.

آخرین فعالیت این سامانه بارشی در روز پنجشنبه در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، مازندران، گیلان، گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان جنوبی، سمنان، اصفهان، زنجان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، شمال و شرق خوزستان و کرمانشاه است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4951

به "بارش سنگین برف و باران طی امروز و فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش سنگین برف و باران طی امروز و فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید