الهام هاشمی: مسابقات آنلاین یاری خوبی برای تیراندازی بود اما جایگزین مسابقه حضوری نمی گردد

به گزارش یزد بلاگ، تهران (پانا) - سرمربی تیم ملی تفنگ ایران حضور تیراندازان ایرانی را در مسابقات آنلاین جایگزینی خوب برای مسابقات حضوری قلمداد کرد.

الهام هاشمی: مسابقات آنلاین یاری خوبی برای تیراندازی بود اما جایگزین مسابقه حضوری نمی گردد

الهام هاشمی سرمربی تیم ملی تفنگ ایران در نشست خبری فدراسیون تیراندازی درباره آخرین وضع تیم ملی گفت: خواسته های من در جهت بهبود وضع تیم ملی بود و مسائلی که باید انجام می شد که تیم آماده گردد. بنا نبود لیگ آغاز گردد و مسابقات آزاد یک سال بود برگزار نشده بود. تمرینات عصرگاهی نداشتیم و شرایط مناسب المپیک نبود. با قول هایی که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش به خصوص در تامین فشنگ دادند به توافق رسیدیم. امیدواریم مشکل فشنگ حل گردد چون همچنان پا برجاست.

وی ادامه داد: 30 هزار فشنگ باشگاه ها خریداری شد ولی 220 هزار فشنگ لازم داریم . احتیاج به حمایت بیشتری داریم اگر امکان خرید و ورود فشنگ نباشد بچه ها باید در اردوی خارجی باشند. در هر دو المپیک قبلی هم بچه ها اردوهای خارج از کشور داشتند و امیدوارم سال جاری هم این اتفاق بیفتد.

سرمربی تیم ملی تفنگ در پاسخ به پانا درباره حضور ملی پوشان در مسابقات آن لاین و تاثیر آن بر فرایند کاری تیراندازان گفت: مسابقات آنلاین از هیچی بهتر بود. بچه ها از بهمن سال گذشته هیچ مسابقه داخلی و خارجی نداشتند و مجبور بودیم مسابقات آنلاین باشیم تا بچه ها خود را آماده نمایند. مسابقات قهرمانی آسیا فینال نداشت ولی بقیه مسابقات کیفیت مناسبی داشت. مسابقات لیگ فشرده برگزار گردید و باعث خستگی بچه ها شد و چون بچه ها تا اسفند در بدنسازی شدید هستند، بچه ها در فینال رکوردهای خود را تکرار نکردند. مسابقات آنلاین یاری خوبی بود ولی به هیچ عنوان جایگزین مسابقات حضوری نبود.

هاشمی در ادامه درباره شانس کسب مدال المپیک و تدوین شیوه نامه برای اعزام تیراندازان گفت: با توجه به امتیاز رنکینگ در سال 2021 و افزایش 10 برابری آن، مسابقات هند تاثیر زیادی دارد. یکی از نگرانی من از نبود المپیکی ها در هند نیز به دلیل عدم سقوط آنها در رنکینگ است. رنکیگ باقری 24 است. دو نفر دیگر یعنی نوروزی و نکونام هم شانس دارند. سایر کشورها هم با توجه به امتیاز بالای مسابقات شانس کسب سهمیه را دارند. قبلا تیرانداز آلمان و بلاروس بالاتر از باقری بودند و خودشان و تیمشان سهمیه نگرفته بودند و با توجه به اینکه مسابقات اروپا برگزار نشده، احتمال کسب سهمیه از قاره خود را داشتند ولی الان احتیاج به محاسبات نیست و هرکسی شانس کسب این یک سهمیه را دارد.

وی در واکنش به موافقتش برای حضور تیم ملی در مسابقات هند گفت: هر سال 4 مسابقه داشتیم که یک مسابقه تست ایونت بود. سال جاری سه مسابقه بود که کره جنوبی عقب افتاد و هند را به خاطر کرونا نمی رویم و با یک مسابقه یعنی آذربایجان نمی توان آماده شد. از فدراسیون خواستم که کمیسیون پزشکی تشکیل گردد چون از نظر فنی شک نداریم که باید شرکت نمایند. من این درخواست را دادم و گفتم تصمیم کمیسیون پزشکی را انجام می دهیم.

هاشمی ادامه داد: قرار بود تا آخر سال جاری رزرو المپیکی ها انتخاب شوند و تا خرداد بین نفرات اصلی و رزروی ها انتخابی برگزار گردد. بچه های ما اکثرا در بادی و سه وضع هستند برای رزرو باید کسانی را انتخاب می کردیم که در هر دو خوب باشند، رویا صبح خیز عملکرد خوبی در لیگ و مسابقات آزاد داشت ولی تک رشته ای است از وی در اردو و بازی های آسیایی استفاده می کنیم.

سرمربی تیم ملی تفنگ گفت: به خاطر فشنگ نمی توانیم تربیت تیرانداز در سه وضع داشته باشیم و تیرانداز دو رشته ای هم بسیار کم داریم. مسابقات انتخابی ما قرار بود جام جهانی هند و کره جنوبی باشد که هند را نمی رویم و کره جنوبی لغو شد. باید برای کسب مدال ببینیم شرایط چگونه است اگر فشنگ نداشته باشیم و به مسابقه ای نرویم شانس مدال نخواهیم داشت اما اگر شرایط فراهم باشد شانس داریم. بعد از بدنسازی و معین شدن هر رشته برای تیراندازان، رکوردها منوط به حضور در مسابقات بین المللی، افزایش خواهد داشت.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3628

به "الهام هاشمی: مسابقات آنلاین یاری خوبی برای تیراندازی بود اما جایگزین مسابقه حضوری نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهام هاشمی: مسابقات آنلاین یاری خوبی برای تیراندازی بود اما جایگزین مسابقه حضوری نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید