افغانستان، اشرف غنی فرایند عزل و نصب مقامات دولتی را متوقف کرد

به گزارش یزد بلاگ، اشرف غنی به درخواست رهبران سیاسی افغانستان و پس از اعلام آمادگی عبدالله برای گفت وگوها، فرایند عزل و نصب مقامات دولتی را متوقف کرد.

افغانستان، اشرف غنی فرایند عزل و نصب مقامات دولتی را متوقف کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، وحید عمر مشاور ارشد اشرف غنی گفت که برای ایجاد فضای مساعد برای گفت وگوهای سیاسی فرایند معین مقامات دولتی متوقف شده است.

وی در توئیتی نوشت: بنابر درخواست رهبران و بزرگان سیاسی کشور، اشرف غنی دستور داد تا معین اعضای کابینه برای 5 روز متوقف شود تا فرصت بیشتر برای گفت وگوهای سیاسی مساعد شود.

پیش از این حامد کرزی، عبدالرب رسول سیاف، کریم خلیلی و یونس قانونی در بیانیه ای مشترک از غنی خواسته بودند تا از معین مقامات دولتی برای یک زمان مقتضی صرف نظر کند.

این شخصیت ها همچنین از عبدالله نیز درخواست کرده بودند تا زمان در نظر گرفته شده برای رسیدن به یک تفاهم جهت حل بحران سیاسی کنونی این کشور را تمدید کند.

عبدالله نیز در واکنش به درخواست رهبران سیاسی گفته بود که برای خروج از بحران سیاسی کنونی از طریق مذاکره و گفت وگو آماده است.

گفتنی است که اشرف غنی در روزهای اخیر نامزدهایی را برای ریاست برخی وزارتخانه ها و نیز دیگر پست های دولتی معرفی کرده که این انتصابات شامل: حنیف اتمر به عنوان وزیر خارجه، طاهر زهیر به عنوان وزیر اطلاعات و فرهنگ، عبدالهادی ارغندیوال به عنوان وزیر دارایی، احمدضیا سراج به عنوان نامزد ریاست امنیت ملی، محمد داوود سلطان زوی به عنوان شهردار کابل، محمد ایوب سالنگی به عنوان معاون مالی و اداری اداره ارگان های محلی و نیز عبدالوحید قتالی به عنوان والی هرات می باشد.

.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 928

به "افغانستان، اشرف غنی فرایند عزل و نصب مقامات دولتی را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، اشرف غنی فرایند عزل و نصب مقامات دولتی را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید