افزایش آمار هفتگی فوتی های کرونا

به گزارش یزد بلاگ، سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داده است که به زودی شاهد 100 هزار مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا در هفته خواهیم بود.

افزایش آمار هفتگی فوتی های کرونا

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت با اشاره به افزایش موارد ابتلا و مرگ ناشی از همه گیری کروناویروس نسبت به احتمال فوت بیش از 100 هزار نفر در جهان طی هر هفته بر اثر بیماری کووید 19 هشدار داد.

دکتر مایکل رایان، رئیس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت پیش بینی کرده است که در صورت تداوم یافتن شرایط کنونی و با توجه به شیوع گونه های جدید ویروس این نگرانی وجود دارد که آمار فوتی های هفتگی کرونا در جهان از مرز 100 هزار نفر عبور کند.

وی در جریان یک کنفرانس خبری در ژنو اظهار کرد: هفته گذشته دست کم 93 هزار نفر در کشورهای مختلف جهان بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 جان خود را از دست داده اند. همچنین قاره آمریکا و اروپا مناطقی هستند که بیشترین شمار مرگ ناشی از ابتلا به این بیماری را در حال حاضر به ثبت رسانده اند.

به گفته رایان 87 درصد از کل موارد ابتلا و مرگ ناشی از کروناویروس در جهان طی هفته گذشته در کشورهای دو منطقه یاد شده گزارش و ثبت شده است.

وی همچنین شرایط همه گیری کرونا در جهان را در حال حاضر پویا و غیر هم گون توصیف کرد و یاد آور شد که با توجه به شیوع گونه های جدید ویروس شرایط بسیار پیچیده تر شده است.

رئیس بخش فوریت های سازمان جهانی بهداشت همچنین شرح داد که سیستم های بهداشتی و کادر پزشکی در بسیاری از کشورهای جهان هم اکنون از نظر ظرفیت پذیرش و خدمات دهی، نیروی متخصص و تامین تجهیزات و دارو تحت فشار شدید قرار دارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3247

به "افزایش آمار هفتگی فوتی های کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آمار هفتگی فوتی های کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید