اعلام معافیت مالیاتی صنایع دستی تا سقف درآمد 200 میلیون تومان

به گزارش یزد بلاگ، ایسنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معافیت مالیاتی صنایع دستی تا سقف درآمد 200 میلیون تومان صورت می گیرد.

اعلام معافیت مالیاتی صنایع دستی تا سقف درآمد 200 میلیون تومان

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

داستان چیست؟

علی اصغر مونسان اظهار کرد: سال گذشته دغدغه هایی برای هنرمندان صنایع دستی درباره احتمال حذف ماده 142 قانون مالیات های مستقیم پیش آمد که این موضوع به صورت جدی در دستور کار این وزارتخانه نهاده شد و کوشش ها برای جلوگیری از حذف این ماده انجام شد. او افزود: در همین خصوص علاوه بر رایزنی با سازمان امور مالیاتی، در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری و نیز به وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به ارزش های والای فرهنگی، هنری و سایر ویژگی های مادی و معنوی صنایع دستی و هنرهای سنتی، خواهان جلوگیری از حذف ماده مذکور (142) شدیم. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: ماده 142 قانون مالیات های مستقیم در پیش نویس لایحه اصلاح بعضی از قوانین و مقررات مالیاتی تدوین شده در دفتر پژوهش و برنامه ریزی سازمان امور مالیاتی کشور حذف شده که بطور جدی به دنبال باقی ماندن این ماده و جلوگیری از حذف آن بودیم و خوشبختانه به نتایج خوبی نیز دست یافتیم. او افزود: به دنبال پیگیری های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان امور مالیاتی در پاسخ به یکی از نامه های این وزارتخانه آورد: پیش نویس لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم پس از برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان و صاحب نظران ذی ربط تهیه و تنظیم شده و وفق بند 62 آن متن: درآمد اشخاص حقیقی بابت فراوری فرش دستباف و صنایع دستی مجموعاً تا مبلغ دو میلیارد ریال از پرداخت مالیات معاف است جایگزین متن فعلی ماده 142 قانون مذکور شد.

منبع: همگردی
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 709

به "اعلام معافیت مالیاتی صنایع دستی تا سقف درآمد 200 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام معافیت مالیاتی صنایع دستی تا سقف درآمد 200 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید