استقبال 70 درصدی اساتید دانشگاه شریف از آموزش مجازی دانشجویان

به گزارش یزد بلاگ، رئیس گروه آموزش های الکترونیک دانشگاه شریف گفت: 70 درصد از اساتید این دانشگاه از آموزش مجازی استقبال کرده اند و 700 درس در رشته های مختلف را تدریس می کنند.

استقبال 70 درصدی اساتید دانشگاه شریف از آموزش مجازی دانشجویان

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، امینی رئیس گروه آموزش های الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف گفت: در این زمان که امکان برگزاری کلاس های حضوری برای دانشجویان این دانشگاه وجود ندارد، دانشگاه برگزاری کلاس های تئوری را با استفاده از سامانه آموزش از راه دور پی می گیرد.

وی تاکید کرد: در سامانه ای که به همین منظور تهیه شده است اساتید دانشگاه شریف می توانند از ظرفیت های مختلفی از جمله آموزش کلاس های مجازی به صورت آنلاین، ارسال اسلایدهای درسی، جزوات و یادداشت های درسی و همچنین ویدئوهای آموزشی بر حسب نیاز خود بهره ببرند.

امینی اضافه کرد: تا به امروز حدود 70 درصد از اساتید دانشگاه از این طرح استقبال کرده اند و 410 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف مطالب و محتویات آموزشی خود را به صورت غیرحضوری در زیرساخت های مرتبط با آموزش الکترونیکی ارایه می دهند و مجموعا 700 درس در رشته های مختلف را تدریس می کنند.

رئیس گروه آموزش های الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف گفت: با وجود روش های ارایه دروسی که در اختیار اساتید گذاشته شده است بیشترین شیوه مورد درخواست استفاده از اسلایدهای درسی به همراه صوت و تصویر و آپلود آنها است که حدود 58 درصد اساتید این روش را برای ارایه محتویات آموزشی خود انتخاب کرده اند و پس از آن 38 درصد از اساتید روش تهیه ویدئوهای آموزشی و 50 درصد نیز ارایه جزوه های درسی با صوت و صدای خود و 18 درصد ارائه درس توسط شبکه های اجتماعی را در کلاس های غیرحضوری انتخاب کرده اند.

ضرابی زاده مدیر اجرایی امور انفورماتیک دانشگاه شریف نیز گفت: بر اساس اطلاعات ثبت شده، تا به امروز دانشکده های مختلف اقدام به استفاده از زیرساخت های آموزش الکترونیکی کرده اند که از این میان در دانشکده مهندسی کامپیوتر، تمامی 62 استاد (هیات علمی و مدعو) آن اقدام به ارایه آموزش های خود به صورت الکترونیکی و از راه دور با استفاده از ظرفیت های فراهم شده کرده اند.

وی گفت: پس از آن اساتید دانشکده علوم ریاضی با 97 درصد، مرکز معارف اسلامی با 96 درصد، دانشکده مهندسی صنایع با 92 درصد، دانشکده فیزیک با 83 درصد، دانشکده مهندسی برق و مهندسی مکانیک با 75 درصد میزان استقبال از طرح آموزش الکترونیکی دانشگاه را ثبت کرده اند.

طبق آمار ضرابی زاده تا این لحظه 18 هزار و 500 نفر-ساعت آموزش از طریق سامانه کلاس های مجازی و آنلاین دانشگاه صنعتی شریف ارائه شده است که این آموزش ها توسط 190 مدرس در قالب 370 کلاس درس به صورت غیرحضوری ارایه شده است.

وی اضافه کرد: از نکات قابل توجه کلاس های آنلاین در دانشگاه صنعتی شریف می توان به وجود ساز و کارها و ابزارهای لازم جهت شبیه سازی کلاس حضوری اشاره کرد و از همین رو کلاس ها به صورت تعاملی میان دانشجویان و استادان برگزار می شود.

مدیر اجرایی امور انفورماتیک دانشگاه شریف اضافه کرد: وجود تخته سیاه، امکان پرسش و پاسخ به صورت آنلاین، چت، صوت و تصویر دو طرفه، اشتراک صفحه نمایش و ضبط ویدئوی مطالب کلاس برای استفاده مجدد در آینده از نکات قابل توجه در این کلاسهاست.

ضرابی زاده گفت: با وجود آنکه کلاس های آنلاین شریف پهنای باند پایینی نیاز دارند اما باز هم طی توافقی که تا به امروز با اپراتورهای تلفن همراه اجرا شده است، تعرفه استفاده اینترنت برای کاربران سامانه های مجازی دانشگاه صنعتی شریف یک سوم محاسبه خواهد شد و این دو اپراتور با کمک IP اعلام شده تخفیف یک سومی را برای مشترکین خود لحاظ می کنند.

وی اضافه کرد: سامانه کلاس های مجازی دانشگاه صنعتی شریف از دو سال قبل کار خود را آغاز کرده و پیش از این کلاس ها و کنفرانس های مختلفی در این بستر برگزار شده است و در حال حاضر که به واسطه شیوع ویروس کرونا ضرورت استفاده از این ظرفیت برای پیگیری آموزش های رسمی دانشگاه پیش آمده، این سامانه می تواند جوابگوی نیاز دانشجویان و اساتید این دانشگاه باشد.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 616

به "استقبال 70 درصدی اساتید دانشگاه شریف از آموزش مجازی دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال 70 درصدی اساتید دانشگاه شریف از آموزش مجازی دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید