استعفای رئیس بنیاد سوروس برای پیوستن به کابینه بایدن

به گزارش یزد بلاگ، برآورد ها حاکی از آن است که پاتریک گاسپارد رئیس بنیاد سوروس و سفیر پیشین آمریکا در آفریقای جنوبی در زمان ریاست جمهوری اوباما برای پیوستن به تیم بایدن از سمت خود استعفا می دهد.

استعفای رئیس بنیاد سوروس برای پیوستن به کابینه بایدن

به نقل از اسپوتنیک، پاتریک گاسپارد، رئیس بنیاد سوروس، در میان گزارش هایی مبنی بر پیوستن وی به تیم بایدن، در روزهای آینده استعفا می دهد.

پاتریک گاسپارد، سفیر پیشین آمریکا در آفریقای جنوبی، در ژانویه 2018 به عنوان رئیس بنیاد جورج سوروس منصوب شد. او پیش از این به عنوان مدیر امور سیاسی کاخ سفید برای دولت اوباما بین سال های 2009 تا 2011 فعالیت می کرد.

رئیس بنیاد جورج سوروس گفت: روز آدینه از سمت خود استعفا خواهد داد.

بر اساس گزارش هایی از بنیاد سوروس، مارک مالوش براون، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و وزیر انگلیس، که در حال حاضر در هیئت دنیای بنیاد فعالیت می نماید، جایگزین گاسپارد خواهد شد.

پاتریک گاسپارد در بیانیه ای گفت: برای من رهبری این سازمان افتخار بزرگی بوده است. تعهد من اکنون ورود دوباره به دنیای سیاست و ایده ها خواهد بود، جایی که می توانم مبارزه با ظلم را در همه جا ادامه دهم.

به گزارش پایگاه اینترنتی آکسیوس اقدام گاسپارد در استعفا به برآورد ها در خصوص پیوستن وی به تیم بایدن، احتمالاً به عنوان وزیر کار، دامن می زند.

پاتریک گاسپارد از ژانویه 2018 به عنوان رئیس بنیاد سوروس فعالیت می نماید و پست های سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی و مدیریت امور سیاسی کاخ سفید نیز در کارنامه خود دارد. وی در پست های دولتی زیر نظر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا کار می کرد.

آنگونه که گزارش ها نشان می دهد اگر گاسپارد به دولت بایدن بپیوندد، این در راستای اقدام بایدن برای انتصاب چندین مقام دوران اوباما به سمت های مهم کاخ سفید خواهد بود.

در حالی که بنیاد سوروس خود را بزرگترین سرمایه گذار خصوصی گروه های مستقل دنیا که برای عدالت، حاکمیت دموکراتیک و حقوق بشر در تلاس هستند، توصیف می نماید، بعضی از منتقدان جورج سوروس، بنیان گزار این بنیاد را، به استاد عروسک گردان ایجاد بی ثباتی در رژیم های سیاسی و تأمین بودجه جنبش هایی مانند زندگی سیاه و سفید مهم است و آنتیفا، می دانند.

بسیاری ادعا می نمایند که سوروس عامل پیروزی جو بایدن دموکرات، در انتخابات ریاست جمهوری 2020 بوده است. ، باشگاه یزد بلاگ

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2936

به "استعفای رئیس بنیاد سوروس برای پیوستن به کابینه بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای رئیس بنیاد سوروس برای پیوستن به کابینه بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید