ارائه خدمات عارضه یابی به 88 شرکت دانش بنیان در سال 98

به گزارش یزد بلاگ، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق در سال گذشته به 88 شرکت دانش بنیان خدمات عارضه یابی ارائه کرده است.

ارائه خدمات عارضه یابی به 88 شرکت دانش بنیان در سال 98

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، مرضیه شاوردی مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی، هدف از ارائه خدمت عارضه یابی (رتبه بندی رقابت پذیری) به شرکت های دانش بنیان را رفع ضعف های مدیریتی بیان نمود و گفت: بسکمک از شرکت های دانش بنیان، تیم های فنی بسیار قوی دارند و حول ایده ای فنی و مهندسی شکل گرفته اند.

وی اضافه نمود: این شرکت ها عمدتاً در جنبه های مدیریتی ضعف هایی دارند که رفع آن ها از توان تیم های داخلی شرکت خارج است. در راستای کمک به شرکت های دانش بنیان برای شناسایی نقاط قوت، ضعف و چالش های مدیریتی خود و دریافت مشاوره های اثربخش و آشنایی با راهکارهای مناسب برای رفع این چالش ها، صندوق نوآوری و شکوفایی با استفاده از ظرفیت و توان کارگزاران خصوصی، اقدام به ارائه خدمات عارضه یابی کرده است.

شاوردی عملکرد تیم مشاوران برای عارضه یابی در شرکت های دانش بنیان را توضیح داد و گفت: کارگزاران صندوق در این حوزه، بر اساس مدل های عارضه یابی بومی، فرایندهای مختلف سازمان از جمله مدیریت راهبردی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازاریابی و فروش، مدیریت توسعه کسب وکار، مدیریت توسعه محصول، مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت منابع مالی و مدیریت ریسک را با استفاده از معیارهایی جامع ارزیابی می کنند و نقاط قوت و ضعف شرکت را شناسایی می کنند. این ارزیابی بر اساس خوداظهاری و نیز جلسات تعاملی انجام می شود و پس از شناسایی چالش ها و مسائل شرکت، راهکارهایی برای بهبود و دستیابی به وضع مطلوب به شرکت ارائه می شود.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد تعداد متقاضیان دریافت کننده خدمات عارضه یابی در سال گذشته گفت: در سال گذشته، 88 شرکت دانش بنیان درخواست خود را برای دریافت خدمت عارضه یابی در سامانه توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت کردند که از این تعداد فرایند عارضه یابی 43 شرکت تا به امروز به انتها رسیده است و فرایند 45 شرکت نیز همچنان در جریان است.

شاوردی در مورد هزینه های استفاده از خدمت عارضه یابی صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت های دانش بنیان اعلام نمود: با توجه به سیاست صندوق مبنی بر حمایت 70 تا 90 درصدی در حوزه های مختلف خدمات توانمندسازی، شرکت های دانش بنیان متقاضی خدمت عارضه یابی نیز باید 30 درصد از هزینه دریافت خدمت را پس از ثبت و تأیید درخواست در سامانه برای عقد قرارداد با کارگزار مرتبط به کارگزار پرداخت کنند. سهم حمایتی صندوق پس از اتمام فرایند عارضه یابی و ارائه گزارش از سوی کارگزار، پرداخت می شود.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد همراهی کارگزاران و شرکت ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب گفت: کارگزاران عارضه یابی پس از بررسی و تحلیل چالش ها، قوت ها و ضعف های شرکت، راهکارهای بهبود را متناسب با مسائل شناسایی شده به شرکت ارائه می کنند. بسکمک از شرکت های دانش بنیان که از این خدمت استفاده کرده اند، توانسته اند با کمک مشاوران و با تجدید ساختار سازمانی، بهبود رویکردهای مدیریت منابع انسانی، بهبود ساختار هزینه ها، تغییر در ویژگی های فناورانه محصول، تغییر در راهبرد ورود به بازار، از زیان دهی به سودآوری و رشد بازار برسند و قراردادهای جدیدی با مشتریان موجود و جدید منعقد کنند.

انتهای پیام/

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1414

به "ارائه خدمات عارضه یابی به 88 شرکت دانش بنیان در سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات عارضه یابی به 88 شرکت دانش بنیان در سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید