احتمال بازگشایی سینماها در عید فطر چقدر جدی است؟

به گزارش یزد بلاگ، سخنگوی شورای صنفی نمایش تصمیم گیری برای بازگشایی سینماها را در حوزه مسؤولیت ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح کرد.

احتمال بازگشایی سینماها در عید فطر چقدر جدی است؟

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرنگاران، همزمان با آغاز به کار مشاغل کم خطر از سی ام فروردین ماه 1399، زمزمه هایی مبنی بر بازگشایی سینما ها همزمان با عید سعید فطر (15 خرداد) شنیده می شود.

موضوعی که قرار است روز چهارشنبه سوم اردیبهشت در پنجمین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما بررسی شود. میزان و نحوه کمک خانه سینما به اعضاء نیز از دیگر دستورکار های این جلسه خواهد بود.

همچنین شنیده می شود احتمال از سرگیری فعالیت های سینمایی و تولید فیلم ها، زودتر از بازگشایی سینما ها وجود دارد.

پیش تر در یکی از جلسات ستاد ملی کرونا با حضور رئیس جمهور، تحلیلی ارائه شد که در آن سهم سینما ها در انتقال بالقوه کرونا فقط 0.09 درصد پیش بینی شده بود.

اما در 2 روز گذشته اخباری مبنی بر بازگشایی سینماها از عید فطر در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شده است. عموم این اخبار مربوط به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه روز چهارشنبه کارگروه کرونای سازمان سینمایی است. اما خبرهای مرتبط با این موضوع آنقدر متنوع و ضدونقیض است که هنوز نمی شود آن را به شکل جدی به عنوان خبر نهایی تلقی کرد.

در همین زمینه، غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش در پاسخ به این سوال که آیا خبر بازگشایی سینماها از عیدفطر صحت دارد، گفت: اخبار منتشر شده در این باره در رسانه ها و فضای مجازی در حد پیش بینی است و تا امروز چیزی درباره بازگشایی سینماها و زمان آن اعلام نشده است.

وی همچنین درباره نهاد تصمیم گیر برای بازگشایی سینماهای کشور، بیان نمود: تنها شورا و ستادی که در این باره تصمیم گیری قطعی می کند ستاد ملی مقابله با کرونا است و سازمان سینمایی به تنهایی امکان و قدرت تصمیم گیری در این زمینه را ندارد و بعد از اعلام رسمی ستاد ملی می تواند در حدود اختیاراتش عمل کند.

فرجی در انتها گفت: تا امروز خبر جدیدی در حوزه سینما و بازگشایی آن اعلام نشده است و باید منتظر تصمیمات ستاد ملی ماند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1076

به "احتمال بازگشایی سینماها در عید فطر چقدر جدی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازگشایی سینماها در عید فطر چقدر جدی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید