کشف ماسک طلای 3 هزار ساله در چین

به گزارش یزد بلاگ، باستان شناسان چینی توانستند پس از حفاری در یک منطقه قدیمی در این کشور، بقایای یک ماسک صورت را به همراه اشیای قیمتی دیگری کشف نمایند.

کشف ماسک طلای 3 هزار ساله در چین

به گزارش خبرنگاران، باستان شناسان چینی به تازگی به یک کشف جدید دست یافتند، آن ها در کاوش هایشان در سایت باستانی Sanxingdui در استان سیچوان در مرکز غربی چین، قسمت هایی از یک ماسک طلایی با قدمت حدود 3 هزار سال، یعنی مربوط به دوره قبل از شاهنشاهی را در یک گودال باستانی کشف کردند.

مجله فرانسوی Le Point این خبر را به نقل از یک وب سایت چینی گزارش کرد که دانشمندان توانستند نیمی از ماسک را بازسازی نمایند که طبق تخمین آن ها، در صورت تکمیل، وزن این ماسک بیش از 500 گرم خواهد بود. این مجله گفت که کارشناسان همچنین تأیید نموده اند که این مصنوعات از 84 ٪ طلا تشکیل شده و کار های حفاری هنوز در این محل ادامه دارد. جایی که دانشمندان امیدوارند ماسک طلایی کامل پیدا نمایند. این قطعه از ماسک حدود 0.6 پوند وزن دارد که ممکن است توسط یک کشیش در هنگام مراسم مذهبی استفاده شده باشد.

لی یو، ناظر حفاری در سانشین دوئی گفت که پس از اتمام کشف موفقیت آمیز باقی تکه های ماسک، این بزرگترین و سنگین ترین نقابی است که از دوره پیش از شاهنشاهی کشف شده است. علاوه بر ماسک طلایی، برگ های طلا، ماسک ها، درختان برنز، ابزار های عاج و سایر موارد ساخته شده از یشم نیز در این مکان پیدا شده که یشم یکی از سنگ های قیمتی شناخته شده در چین است و همچنین آثار خراب شدن ابریشم در بین خرابه ها نیز مشاهده شده است. یک کارشناس چینی گفت: این اکتشافات به درک این موضوع یاری می نماید که چرا استان سیچوان پس از سلسله هان غربی (206 قبل از میلاد تا 9 میلادی) به منبع مهم کالا در جاده ابریشم تبدیل شده است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3698

به "کشف ماسک طلای 3 هزار ساله در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ماسک طلای 3 هزار ساله در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید