ویروس کرونا تا کنون 95484 نفر را در سراسر دنیا مبتلا نموده است

به گزارش یزد بلاگ، دولت چین با ارائه آماری از مبتلایان جدید و تلفات روزانه ویروس کرونا در این کشور، از تداوم فرایند نزولی و کنترل شیوع این ویروس اطلاع داد.

ویروس کرونا تا کنون 95484 نفر را در سراسر دنیا مبتلا نموده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، فرایند کاهش تعداد ابتلای جدید و قربانیان روزانه ویروس کووید 19 در چین ادامه دارد.

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز (پنجشنبه) گفت که طی بیست وچهار ساعت گذشته 160 نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده اند و 32 نفر نیز بر اثر ابتلا به آن، جان خود را از دست دادند.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در چین با عبور از مرز هشتادهزار نفر، به رقم 80430 نفر و تعداد کل قربانیان از زمان شیوع آن نیز به با فراتر رفتن از سه هزار نفر، به 3013 تن رسید.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، دولت چین که به نظر می رسد تا حدی در کنترل شیوع این ویروس جدید به پیشرفت هایی رسیده، اکنون نگران ورود افراد مبتلا به این ویروس از کشور های خارجی است، زیرا تا کنون بیش از 80 کشور و منطقه به کرونا آلوده شده اند.

از کره جنوبی - که بعد از چین بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کووید19 را در دنیا دارد - خبر می رسد که تا صبح امروز 438 مورد جدید از ابتلا به این ویروس در این کشور ثبت شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، با احتساب مبتلایان جدید، تعداد کل افراد آلوده به این ویروس در کره جنوبی به 5766 نفر افزایش پیدا کرد. با این حال تعداد قربانیان کرونا در کره جنوبی هنوز در رقم 35 نفر باقی مانده است.

بر اساس آمار زنده قرار گرفته روی سایت ورلداُمتر وابسته به سازمان بهداشت دنیای، ویروس جدید کرونا تا کنون 95484 نفر را در سراسر دنیا مبتلا نموده و 3286 نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) خانواده ای از ویروس ها هستند که بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می گردد.

ویروس کووید19، به وسیله تنفس و تماس هم منتقل می گردد و همین امر کنترل آن را سخت نموده است. این ویروس، بیماری سندرم زجر تنفسی حاد یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می نماید، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه ها آغاز می گردد. در ادامه، به دلیل پر شدن کیسه های هوایی شُش ها از مایع میان بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی رسد و در صورت عدم رسیدگی به موقع بیمار با خطر مرگ روبرو خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 600

به "ویروس کرونا تا کنون 95484 نفر را در سراسر دنیا مبتلا نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا تا کنون 95484 نفر را در سراسر دنیا مبتلا نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید