همدردی بلگراد با ایران

به گزارش یزد بلاگ، نمادهای شهر بلگراد این بار به رنگ پرچم جمهوری اسلامی ایران درآمدند تا همدردی خود را با شهروندان ایران نشان دهند.

همدردی بلگراد با ایران

نمادهای شهر بلگراد، پایتخت صربستان از جمله مجلس کنندگان، پل ها و ساختمان های بزرگ این شهر به منظور اعلام همبستگی با ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا با پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران نورپردازی شد. هدف از این ابتکار نمایش همبستگی مردم صربستان با ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا اعلام شده است.

مقام های شهری در بلگراد پایتخت صربستان اظهار کردند: به منظور همدردی و همبستگی با شهروندان کشورهایی که بیشتر به ویروس کرونا آلوده شدند، تصمیم گرفته اند که نمادهای این شهر مانند؛ برج آوالا، پل ها، ساختمان های بزرگ و مجلس این کشور را با چراغ های رنگین، به پرچم های کشورهایی از جمله ایتالیا، چین، اسپانیا، ایران و فرانسه تزئین کنند.

آندریا ملادنوویچ، قائم مقام شهردار بلگراد در این رابطه پیشتر گفته بود که پیام این حرکت نمادین این است که تسلیم نشویم و همه با هم قادر خواهیم بود بر این هیولا که همه جهان را فرا گرفته غلبه کنیم. نمادهای شهر بلگراد تا کنون با رنگ های پرچم ایتالیا، پرچم چین، پرچم اسپانیا و پرچم جمهوری اسلامی ایران تزئین و به این گونه با ملت های این کشورها ابراز همبستگی و همدردی شده است.

در صربستان شرایط اضطراری و ممنوعیت خروج مردم در سراسر کشور در فواصل زمانی ساعات 17 عصر تا 5 بامداد، اعلام شده است.

بر اساس تدابیر اتخاذ شده توسط دولت صربستان، حضور افراد سالمند بالاتر از 65 سال در شهرها و افراد بالاتر از 70 سال در روستاها ممنوع است و دولت برای این افراد، تسهیلاتی را فراهم آورده است. بنا بر اطلاعیه های مراکز بهداشتی و درمانی صربستان، تا کنون 457 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 8 نفر جان خود را بر اثر مبتلا شدن به ویروس کرونا از دست داده اند.

منبع: ایرنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 858

به "همدردی بلگراد با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدردی بلگراد با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید