مکانی بی نقص برای دور شدن از جهان

به گزارش یزد بلاگ، جزایر نخل در سواحل خلیج فارس عظیمترین جزایر مصنوعی دنیا هستند، آنها به وسیله نخیل که یکی از شرکت های ساختمانی در امارات هست ساخته شده است، این سه جزیره: نخل جمیرا، نخل علی جبل و نخل دیرا نام دارند. این جزایر به منظور جذب دنیاگرد به وسیله شیخ محمد این رشید آل مکتوم راه انداخته شده، هر کدام از آنها شبیه یک نخل می باشد. که راس آنها هلالی شکل است و هر کدام دارای محل اقامت و مراکز تفریحی رفاهی عظیم می باشد.

مکانی بی نقص برای دور شدن از جهان

آنها در خلیج امارات عرب واقع شده اند و حدود 520 کیلومتر ساحل به سواحل خلیج فارس اضافه خواهند کرد. 2 جزیره اول تقریبا می توان گفت شامل 100 میلیون متر مکعب صخره و ماسه می باشند. جزیره نخل دیرا تقریبا حدود 1 میلیون متر مکعب صخره و ماسه را به خود اختصاص خواهد داد. تمام این مواد از امارات متحد عربی فراهم خواهد شد. بین این سه جزیره بیش از 100 هتل لوکس، آپارتمان و ویلاهای لب ساحل بسیار شیک و منحصر به فرد، تفرحگاه های ساحلی، پارکهای آبی، رستوران، مراکز خرید، مراکز ورزشی و چشمه های آب معدنی است. ساخت نخل جمیرا در جون 2001 شروع شد. کمی بعد از آن کار نخل جبل علی شروع شد، بعد از آن ساخت نخل دیرا که از پاریس هم بزرگتر است اعلام شد. در حال حاضر نخل جمیرا در حال توسعه و ساخت می باشد که تا 10-15 سال آینده کامل خواهد شد.

سه قطعه جزیره مصنوعی به شکل نخل خرما با گنجایش 500 آپارتمان، 2000 ویلا و 25 هتل و 200 فروشگاه لوکس. فاصله آن از ساحل 125 کیلومتر خواهد بود.

تشکیلات دولتی توسعه نخیل (Nakheel) در حال ساختن سه جزیره به شکل نخل است. یکی از آنها با جزایر کوچک دیگر محاصره شده که در مجموع یک شعر عربی را ساخته اند و یک گروه چهارمی شامل 300 جزیره هم هست که به شکل نقشه جهان در خواهند آمد.

شعار وب سایت نخیل این است: مکانی بی نقص برای دور شدن از جهان و این شعار با تصاویری از جزایر سبز و سواحل سفید رنگ آنها کامل شده است. این جزایر با بودجه ای 20 بیلیون دلاری در حال ساخته شدن هستند.

تجمل خانه ها و مکان دنج جزیره بسیاری از اشخاص سرشناس را به سوی خود کشانده است. دیوید بکام (David Beckham) فوتبالیست مشهور انگلیسی از جمله اولین افرادی است که یک ویلا در این جزیره پیش خرید نموده است.

برای پروژه نخیل 1.65 بیلیون متر مکعب ماسه و 87 میلیون تن صخره جا به جا شده است و برای تکمیل آن باید 1 بیلیون تن صخره یخ محل آورده گردد. که پس از سرانجام پروژه طول ساحل امارات از 60 کیلومتر فعلی به 1200 کیلومتر افزایش خواهد یافت.

اولین پروژه نخیل، نخل جمیرا خواهد بود که با وجود دیر نمودها و شایعات مبنی بر غرق شدن آن، به زودی به بهره برداری خواهد رسید. در حال حاضر عملیات ساختمان سازی بر روی آن اجرا میگردد و اولین ساکنان آن، در سال آینده به این جزیره نقل مکان خواهند کرد.

جزیرهٔ جمیرا یکی از پروژه های سه گانهٔ ساخت سه جزیره به نامهای جمیرا، دیرا و جبل علی می باشد. این جزیره در آبهای خلیج فارس واقع شده است و دربارهٔ آن اینگونه گفته شده که از ماه قابل رویت است. این جزیرهٔ انسان ساخت به شکل نخل است و دارای 17 شاخهٔ بزرگ که به وسیله یک حصار 12 کیلومتری حفاظت شده می باشد. زمانی که این منطقه تفریحی کامل گردد، دارای 2000 ویلا، 40 هتل لوکس، مراکز خرید، سینما و امکانات دیگر خواهد بود. برای به سطح آب رساندن این سازه، بسیار بیشتر از 50 میلیون متر مکعب خاک مورد احتیاج است. ساخت این جزیره در سال 2001 شروع شده و انتظار می رود که در سال 2008 به سرانجام برسد. این جزیره در زمان اتمام پذیرای 500000 هزار نفر خواهد بود. مساحت این جزیره 5 در 5 کیلومتر است. جمیرا بزرگترین جزیرهٔ انسان ساخت است و حدودا 40 هزار کارگر درگیر ساخت آن بوده اند. در جزیره یک مونوریل با ظرفیت حمل 2 تا 3 هزار مسافر در روز به خارج و داخل جزیره ساخته خواهد شد.

منبع : گروه اینترنتی پرشین فان

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: برترین ها
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4294

به "مکانی بی نقص برای دور شدن از جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکانی بی نقص برای دور شدن از جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید