معاون اشرف غنی: توافقنامه آمریکا-طالبان را به رسمیت نمی شناسیم

به گزارش یزد بلاگ، معاون اول رئیس جمهور افغانستان گفت که دولت این کشور توافقنامه آمریکا با طالبان را امضا نکرده است و آن را به رسمیت نمی شناسد.

معاون اشرف غنی: توافقنامه آمریکا-طالبان را به رسمیت نمی شناسیم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور افغانستان گفت که گروه طالبان می خواهد تا از راه تشدید خشونت ها بر سر میز مذاکرات امتیازگیری کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اشاره به آزادی بیش از 6 هزار زندانی طالبان برای اعتمادسازی جهت شروع مذاکرات بین الافغانی نیز گفت که این اقدام دولت هیچ تاثیری بر کاهش خشونت ها نداشته است.

صالح اضافه نمود که طالبان با سوء تعبیر توافقنامه آمریکا با این گروه فرایند صلح را به گروگان گرفته است و تاکید کرد که جنگ راهکار بحران افغانستان و خواهان پذیرش آتش بس توسط طالبان و شروع رسمی مذاکرات صلح شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

معاون اول رئیس جمهور افغانستان همچنین توضیح داد: ما امضا کننده توافقنامه قطر نیستیم، ما فقط آن را ملاحظه کردیم و توافقنامه آمریکا با طالبان را به رسمیت نمی شناسیم.

رنگین دادفر سپنتا مشاور سابق امنیت ملی افغانستان نیز در اظهاراتی گفت که فرایند صلح توسط آمریکا بر مردم افغانستان تحمیل شده است و هشدار داد که مردم افغانستان قربانی اصلی ادامه مذاکرات خواهند بود.

سپنتا گفت: این یک فرایند تحمیلی توسط آمریکا بر مردم افغانستان است و بازنده اصلی آن ما هستیم، خارجی ها بیشتر از آنکه همسو با افغانستان باشند در کوشش سازش با طالبان هستند.

پیش از این نیز عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان نیز گفته بود که مقامات این کشور نقشی درباره ادامه حضور و یا خروج آمریکا از افغانستان ندارند و آمریکایی ها مطابق با شرایط خود در این باره تصمیم می گیرند.

.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2706

به "معاون اشرف غنی: توافقنامه آمریکا-طالبان را به رسمیت نمی شناسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون اشرف غنی: توافقنامه آمریکا-طالبان را به رسمیت نمی شناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید