شمار مبتلایان به کرونا در دنیا از مرز نیم میلیون نفر گذشت

به گزارش یزد بلاگ، آمارهای تجمیعی دولت ها در اقصی نقاط دنیا نشان می دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا (بیماری کووید 19) اکنون از عدد نیم میلیون نفر عبور نموده است.

شمار مبتلایان به کرونا در دنیا از مرز نیم میلیون نفر گذشت

به گزارش گروه بین الملل یزد بلاگ، آمارهای رسمی منتشرشده از سوی دولت ها در مناطق مختلف دنیا حاکی از این است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا اکنون به بیش از نیم میلیون نفر رسیده است.

کشور چین که در رسانه های غربی به عنوان مبدأ شیوع ویروس کرونا معرفی می گردد، با ثبت بیش از 81 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا همچنان بیشترین آمار مبتلایان کرونا را در دنیا دارد؛ هرچند با توجه به رشد چشمگیر تعداد مبتلایان در ایتالیا و آمریکا انتظار می رود که ظرف 24 ساعت آینده این دو کشور از چین پیش بیفتند.

بیش از نیمی از افرادی که ابتلای آنها به ویروس کرونا تأیید شده است، ساکن کشورهای اروپایی هستند.

بر اساس آخرین آمارهایی که پایگاه اطلاعاتی worldometers به نقل از منابع رسمی منتشر نموده، شمار قربانیان ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا به بیش از 22 هزار نفر رسیده است که احتمالاً طی ساعات آینده با انتشار آمارهای جدید، این رقم از 23 هزار نفر عبور خواهد نمود.

تا به امروز بیش از 120 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در اقصی نقاط دنیا سلامت خود را بازیافته اند و اقدامات درمانی برای بهبود حدود 360 هزار نفر دیگر همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری کووید 19که سازمان بهداشت دنیای (WHO) آن را بیماری همه گیر دنیای اعلام نموده است، تا به امروز در نزدیک به 200 کشور و قلمرو در نقاط مختلف دنیا شیوع یافته است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 839

به "شمار مبتلایان به کرونا در دنیا از مرز نیم میلیون نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان به کرونا در دنیا از مرز نیم میلیون نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید