سیاوش کامکار: انگار در خانه برای خودمان ساز می زنیم!

به گزارش یزد بلاگ، سیاوش کامکار، نوازنده سنتور، آهنگساز در گفت وگویی با خبرنگاران به پرسش هایی درباره برگزاری این دوره از جشنواره موسیقی فجر که به صورت مجازی برگزار می شود، پاسخ داد. او معتقد است که در این شیوه برگزاری، انگار در خانه برای خودمان ساز می زنیم!

سیاوش کامکار: انگار در خانه برای خودمان ساز می زنیم!

این هنرمند پیشتر هم در دوره های گذشته به همراه گروه های مختلف در جشنواره حضور داشته ولی گروه ژاو که او امسال در آن حضور دارد، برای نخستین بار در جشنواره شرکت کرده است.

اجرای گروه ژاو در نخستین روز از جشنواره مجازی موسیقی فجر در دسترس مخاطبان قرار گرفت، به همین دلیل با کامکار تماس گرفتیم تا با او درباره این دوره از جشنواره موسیقی فجر صحبتی داشته باشیم.

کامکار به خبرنگاران گفت: فضای امسال جشنواره حس و حال خاصی برای ما به همراه نداشت؛ چون به هر حال یک اجرا بود که آن را انجام دادیم و تنها می توان گفت بدتر بود نه بهتر. البته نبود مخاطبان در سالن باعث شده بود انرژی کمتری به ما منتقل شود؛ زیرا طبیعتا اجرا در حضور مردم خیلی بهتر است.

او در ادامه درباره پیش بینی خود از بازخورد مردم نسبت به اجرایی که در جشنواره ارائه داده اند، اظهار کرد: نوع موسیقی که ما اجرا می کنیم، عامه پسند نیست که انتظار بازخوردهای متفاوتی داشته باشیم؛ زیرا همان دسته از مخاطبانی که به تماشای اجراهای حضوری ما می نشستند، می توانند هرگاه که فرصتش را داشتند اجرای مان در جشنواره را نیز ببینند. درواقع انتظارِ داشتن بازخوردهای متفاوت نسبت به اجراهای از پیش ضبط شده، صرف گروه های پاپ است و برای ما تنها به این صورت خواهد بود که چون کلیه اجراها رایگان است شاید کسانی که خرید بلیط برایشان سخت بوده این اجرا را ببینند.

از کامکار سوال کردیم که بهتر نبود تا آنجا که ممکن بود با رعایت پروتکل های بهداشتی، جشنواره را همانند جشنواره فیلم و تئاتر حضوری برگزار می کردند؟ پاسخ داد: همانطور که گفتم، نبود تماشاچی در سالن لطف را از اجرا می گیرد؛ زیرا با انرژی که از تماشاچی می گیریم کارمان را با عشق بیشتری انجام می دهیم. به خصوص هنرمندانی که همانند خود من در شهرها و کشورهای مختلف به روی صحنه رفته ایم و همیشه برایمان حائز اهمیت بوده که در هر شهری چه انرژی از تماشاچی می گیریم ولی این امکان در اجرای آنلاین وجود ندارد؛ کما اینکه این اجراها حتی آنلاین هم نیستند و بیشتر انگار در خانه نشسته و برای خودمان ساز می زنیم.

این آهنگساز درباره اینکه آیا بهتر نبود جشنواره به سال آینده موکول می شد؟ گفت: برگزاری جشنواره موسیقی فجر به خصوص در این شرایط جنبه حمایتی از هنرمندان دارد و همین که برگزار کرده اند کافی است.

او در سرانجام درباره شرایط کاری خود با آغاز کرونا گفت: خیلی از برنامه هایم لغو شد، بسیاری از سفرهای خارجی ام را از دست دادم و قرار بود در فستیوال های خیلی خوبی شرکت کنم که همه آنها نیز لغو شدند؛ البته تا حدی سعی کردم که به صورت آنلاین برنامه هایم را پیش ببرم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3622

به "سیاوش کامکار: انگار در خانه برای خودمان ساز می زنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاوش کامکار: انگار در خانه برای خودمان ساز می زنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید