سوئد ادعای ترامپ درباره روش این کشور برای مبارزه با کرونا را رد کرد

به گزارش یزد بلاگ، وزیر امور خارجه سوئد سخنان رئیس جمهور آمریکا درباره روش استکهلم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را رد کرد.

سوئد ادعای ترامپ درباره روش این کشور برای مبارزه با کرونا را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آن لینده وزیر امور خارجه سوئد روز چهارشنبه گفت سخناندونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره اقدامات استکهلم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا کاملاً غلط هستند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، لینده در مصاحبه ای گفت: ما به هیچ عنوان راهبردی با هدف ایجاد ایمنی جمعی نداریم. اما از سوی دیگر قرنطینه کامل را نیز اجرایی نکرده ایم.

ایمنی جمعی که پیش تر انگلیس کوشش می کرد از آن برای کنترل شیوع ویروس کرونا استفاده کند روشی است که طی آن بیماران در قرنطینه نگهداری می شوند اما سایر افراد جامعه رها می شوند تا با ابتلای افراد زیادی از جمعیت به بیماری، در برابر آن مقاومت ایجاد گردد.

لینده اضافه نمود، سوئد اقدامات مهمی درخصوص قرنطینه افراد کهنسال و برگزاری کلاس های درس به صورت آنلاین انجام داده است.

او در ادامه گفت: این گونه نیست که بعضی کشورها گمان می نمایند ما هیچ اقدامی انجام نمی دهیم. ما هر کاری که به نفع سوئد باشد انجام می دهیم.

ترامپ روز سه شنبه در جمع رسانه ها گفته بود: آن ها (منتقدان) سوئد را مثال می زنند ولی سوئد به شدت [از کووید-19] آسیب دیده است.

رئیس جمهور آمریکا گفت بیشتر کشورها رویکردی مشابه با آمریکا را پیش گرفته اند و اگر این کار را نمی کردیم، صدها هزار نفر دیگر از مردم را هم از دست می دادیم.

لینده با انتقاد از این سخنان ترامپ گفت: ما نیز تقریباً همان اقدامات اغلب کشورهای دیگر را انجام می دهیم اما آن را به نحو دیگری اجرا می کنیم. قرنطینه در کار نیست اما تأکید می کنیم که مردم مسئول خود هستند.

مقامات بهداشتی سوئد روز چهارشنبه اعلام کردند تا کنون 8419 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد 687 نفر جان خود را از دست داده اند.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 959

به "سوئد ادعای ترامپ درباره روش این کشور برای مبارزه با کرونا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوئد ادعای ترامپ درباره روش این کشور برای مبارزه با کرونا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید