رستوران ها، بدترین جا برای انتقال کرونا

به گزارش یزد بلاگ، ایسنا/ یک متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اینکه کرونا حساب و کتاب خاصی ندارد و مردم باید موضوعات بهداشتی را در مراجعه به مشاغل پرخطر رعایت نمایند، گفت: توصیه اصلی ما به مردم همچنان استفاده از ماسک است.

رستوران ها، بدترین جا برای انتقال کرونا

دکتر مینو محرز با تاکید بر اینکه کرونا هنوز تمام نشده و مردم هم نباید چنین تصوری داشته باشند، گفت: به طور مثال در صورتی که بازگشایی در اماکنی مانند استخرها و سالن های سونا اتفاق افتد، امکان زدن ماسک برای عدم انتقال ویروس کرونا وجود ندارد و شرایط خوبی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه رستوران ها هم یکی از بدترین مکان ها برای انتقال ویروس کرونا است، اعلام نمود: افراد حداقل دو ساعت زمان خود را در رستوران بدون داشتن ماسک سپری می نمایند که این موضوع ریسک انتقال ویروس از فرد آلوده را افزایش می دهد. مطالعه ای در این زمینه در آمریکا انجام شده است که می گوید بدترین جا برای انتقال کرونا رستوران ها است.

محرز ادامه داد: دقیقا نمی دانم چه تدابیری اندیشیده شد که بازگشایی ها صورت گرفت، در این شرایط که بعضی مشاغل پر خطر بازگشایی شده اند، بهتر است مردم هم به فکر باشند. به طور مثال در باشگاه های ورزشی نمی توان با داشتن ماسک ورزش کرد آنهم در شرایطی که همه باهم در حال ورزش هستند و به طور ناخودآگاه با افزایش تنفس و دم و بازدم احتمال انتقال ویروس به وسیله تنفس بالا می رود.

وی در مورد استفاده از دستکش در فضاهای عمومی نیز تاکید نمود: ویروس می تواند از دستکش ها عبور کند. علاوه بر آن ممکن است فرد با داشتن دستکش اعتماد به نفس کاذب پیدا کند و دستان خود را به سطوح مختلف زده و حتی کمتر آنها را بشوید؛ در حالی که بدون داشتن دستکش بیشتر اقدام به شست وشوی دستان خود می نماید. توصیه اصلی ما به مردم همچنان استفاده از ماسک است.

این متخصص عفونی ادامه داد: هنوز همه مردم به کرونا مبتلا نشدند و واکسنی هم برای آن ساخته نشده است. مردم فکر ننمایند کرونا تمام شده است. با مسافرت کردن امکان ابتلا به ویروس افزایش می یابد؛ چراکه ویروس در کشور در چرخش است. هیچ چیزی در جهان به اندازه فاصله گذاری فیزیکی موثر نیست.

وی گفت: البته مشاغل هم حق دارند که خواستار بازگشایی ها باشند اما مردم باید موضوعات بهداشتی را در مراجعه به مشاغل پرخطر رعایت نمایند. کرونا هنوز حساب و کتاب خاصی ندارد. با اینکه افراد زیادی به بیماری مبتلا شدند اما، هنوز افراد زیادی هم هستند که به بیماری مبتلا نشدند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همگردی
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1361

به "رستوران ها، بدترین جا برای انتقال کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رستوران ها، بدترین جا برای انتقال کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید